Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę

Akademia Stolarki

O Akademii Stolarki

Przez 20 lat dynamicznego rozwoju sektora stolarki w naszym kraju, nie udało się stworzyć jednolitego systemu kształcenia kadr w zakresie dystrybucji okien i drzwi. Nie udało się również uzgodnić jednolitego dla wszystkich producentów i systemodawców standardu poprawnego montażu stolarki. Okazjonalne szkolenia oraz ogólnikowe instrukcje nie były jak dotąd w stanie zapełnić autentycznych luk w fachowej wiedzy handlowo-usługowej.

Tymczasem od sprzedawców i montażystów stolarki wymaga się coraz więcej i coraz więcej się od nich oczekuje: zarówno ze strony producentów stolarki (wiedza techniczna, serwis, troska o wyroby) jak i ze strony klientów (doradztwo, montaż warstwowy, gwarancja jakości). Wymaga się od nich coraz więcej, a równocześnie chce im się wciąż płacić na poziomie płac kasjerek w marketach i pomocników murarzy! A przecież większość z nas zdaje sobie sprawę, że wysokiej jakości doradztwa technicznego i profesjonalnych usług nie da się pogodzić z najniższą płacą!

Przyszedł czas, żeby to zmienić. We współpracy z czołowymi systemodawcami i producentami stolarki podjęliśmy się zorganizowania Akademii Stolarki. Zaczęliśmy przed dwoma laty od stworzenia i poprowadzenia programu edukacyjnego Mistrzowie Montażu. W jego ramach wydaliśmy Podręcznik Montażu Okien, zrealizowaliśmy film instruktażowy oraz przeprowadziliśmy szereg turniejów montażowych, szkoleń, wykładów i sprawdzianów wiedzy oraz umiejętności praktycznych. Cały ubiegły rok poświęciliśmy na Regionalne Konsultacje Montażowe, które odbywały się na lokalnych targach budowlanych. Obecni byliśmy z wykładami na ekspozycjach targowych, w szkołach budowlanych, ale też w konkretnych firmach, kształcąc i weryfikując wiedzę ich ekip montażowych. Efektem tych działań jest grupa ponad 130 Mistrzów Montażu – fachowców o sprawdzonych umiejętnościach. Działają w całej Polsce, a najlepsi z nich są dzisiaj uczestnikami Zrzeszenia Montażystów Stolarki.

Teraz z kolei przyszedł czas na sprzedawców, którzy nie chcą być tylko ekspedientami podającymi katalogi i wyceny, ale chcą być prawdziwymi doradcami technicznymi – partnerami dla inwestorów. Od stycznia 2014 roku uruchamiamy kolejny program edukacyjny o nazwie Warsztaty Handlowe. Pokażemy w jego trakcie podstawowe zasady prowadzenia działalności handlowej w tej branży, przedstawimy najlepsze praktyki sprzedażowe, wyposażymy w argumenty techniczne i marketingowe do rozmów z klientami. Właścicieli firm handlowo-usługowych zaprosimy na wykłady i warsztaty najlepszych speców od marketingu i sprzedaży, wydrukujemy Podręcznik Sprzedawcy oraz zrealizujemy cykl video-wykładów dla handlujących stolarką.

Na koniec tego cyklu zorganizujemy fachową Komisje Branżową, która sprawdzi pozyskaną wiedzę i umiejętności sprzedażowe. Najlepsi handlowcy otrzymają dyplomy Profesjonalnego Sprzedawcy – Doradcy Technicznego i polecani będą na najważniejszych portalach dla budujących i remontujących swoje domy. Dzięki wsparciu sponsorskiemu znanych i cenionych w tej branży marek, zajęcia Warsztatów Handlowych są całkowicie nieodpłatne, a dostępne są dla każdego zainteresowanego podniesieniem swoich kwalifikacji zawodowych. Szczegóły znajdziecie na stronie www.AkademiaStolarki.pl .

Zapraszamy wszystkich, którzy zajmują się sprzedawaniem okien, drzwi, rolet czy bram.