Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę

O nas

Jesteśmy grupą ludzi związanych zawodowo od lat z branżą stolarki budowlanej, którzy zorganizowali się wokół Programu Edukacyjnego „Mistrzowie Montażu”. Zależy nam na wsparciu środowiska montażystów stolarki, by wreszcie zaczęto cenić ich pracę, wysiłek i codzienne, aczkolwiek nie zawsze udane, zaangażowanie

Dlaczego troszczymy się o montażystów stolarki?
W Polsce funkcjonuje ponad 5 tysięcy producentów wyrobów stolarki budowlanej, z których każdy posiada co najmniej 4 punkty sprzedaży. Każdy z punktów sprzedaży angażuje co najmniej jedną ekipę montażową, co w sumie daje min. 20 tysięcy specjalistycznych ekip, zajmujących się dostawą i montażem wyrobów stolarki budowlanej.

Dla tej armii ludzi przez 20 lat dynamicznego rozwoju sektora stolarki w naszym kraju, nie udało się stworzyć jednolitego systemu kształcenia w zakresie montaży okien i drzwi. Nie udało się również uzgodnić jednolitego dla wszystkich producentów i systemodawców standardu  poprawnego montażu stolarki.

Okazjonalne szkolenia oraz ogólnikowe instrukcje nie były jak dotąd w stanie zapełnić autentycznych luk w fachowej wiedzy. Stąd efekty prac montażowych wciąż jeszcze zbyt często są niezadowalające, bo jak pokazują statystyki producentów, ponad 60 proc. zgłoszeń reklamacyjnych ma swoje źródło właśnie w błędach lub zaniechaniach montażowych. Od montażystów wymaga się wiele, krytykowani są zarówno przez producentów, przez handlowców, jak i ostatecznie przez inwestorów – wszystkie grzechy tej branży zwala się na ich barki. A jednocześnie jakże często nie oferuje im się podstawowej pomocy w rozwiązywaniu problemów w ich pracy, nie tworzy się dla nich standardów zawodowych.
Czas to zmienić.

We współpracy z  czołowymi systemodawcami i producentami stolarki, pod patronatem Instytutu Techniki Budowlanej oraz organizacji branżowych, podejmujemy się stworzenia serii profesjonalnych Podręczników Montażysty Stolarki (okna, drzwi, bramy, rolety, fasady). Na ich bazie zorganizujemy cykle szkoleń montażystów stolarki (stacjonarne i on-line) zakończone egzaminem praktycznym przed Komisją złożoną z autorytetów w tej dziedzinie . Zweryfikowani w ten sposób montażyści otrzymają tytuł Mistrza Montaży danego segmentu, a ich fachowe ekipy promowane będą i polecane na specjalnej stronie pro-konsumenckiej, w czasopismach budowlanych oraz w wybranych portalach branżowych. Wierzymy, że tak wykształceni i zweryfikowani montażyści staną się prawdziwymi doradcami technicznymi inwestorów, będąc chlubną wizytówką całej branży stolarki budowlanej.

Zaczynamy od Poradnika Montażysty Okien oraz  Ogólnopolskiego Turnieju Montażowego w trakcie „Pikniku Branżowego” w dniu 10 września 2011 roku w Kazimierzu Dolnym. Kolejnym krokiem będą eliminacje do Mistrzostw Polski Montażystów Stolarki, zorganizowanych na styczniowych targach BUDMA w Poznaniu. Gorąco zachęcam w imieniu Organizatorów do wsparcia programu budowania profesjonalnych kadr montaży stolarki budowlanej, do wsparcia informacyjnego i technicznego naszych działań oraz do podejmowania tematyki montażowej na firmowych stronach internetowych i w mediach. Wspólnie możemy w tym zakresie wiele zmienić.

Za już udzielone wsparcie dziękujemy naszym Partnerom Merytorycznym:

Drutex SA  – Partner Generalny
Selena SA – partner merytoryczny w zakresie uszczelnień
G-U Polska – partner merytoryczny w zakresie okuć

Partnerom Medialnym:
Murator, Builder, Forum Branżowe, MuratorPlus, MuratorDom, GazetaDOM, Blokno.pl

Oraz Patronom Instytucjonalnym naszego Programu:
Instytut Techniki Budowlanej;  Związek Polskie Okna i Drzwi