Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Czy można zmienić tylko nazwę firmy?

Czy można zmienić tylko nazwę firmy?(28/08/2020)

Oczywiście. W przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej, zmiana taka jest jak najbardziej możliwa.

Problem jednak w tym, iż nazwa firmy nie może być dowolna – musi ona spełniać określone wymogi. W opisywanych przypadku, integralną częścią nazwy firmy jest imię i nazwisko przedsiębiorcy. Pozostałe elementy nazwy mogą zostać zmienione i zastąpione nowymi hasłami.

Poza tym, firma może posiadać nazwę skróconą, która nie musi zawierać imienia i nazwiska przedsiębiorcy. Jednak większość urzędów jest zdania, iż na fakturach należy umieszczać pełną nazwę firmy. Po co zatem dokonywać zmiany?

Otóż bywa, iż jeden z pracowników przyczyni się do znacznego pogorszenia wizerunku firmy. A że zła sława rozprzestrzenia się zazwyczaj z prędkością światła, firma ta może tracić klientów. Wówczas warto zastanowić się nad zmianą nazwy, co może pomóc odciąć się od złej renomy.

Czasami przedsiębiorcy chcą po prostu uatrakcyjnić nazwę prowadzonej działalności, lub też ją unowocześnić i dostosować do aktualnych trendów marketingowych.

Zmiana nazwy firmy w CEIDG jest jednoznaczna ze zgłoszeniem zmiany do US i ZUS. Co istotne, powinno się jej dokonać w terminie 7 dni od wprowadzenia nowej nazwy. Zmiana ta nie powoduje konieczności zmiany pozostały danych teleadresowych przedsiębiorstwa, a to oznacza, iż numer NIP i adres mogą pozostać takie same.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Tagi: , , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*