Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Pamiętasz o deklaracji CIT i PIT?

Pamiętasz o deklaracji CIT i PIT?(15/05/2020)

Zgodnie z przepisami tarczy antykryzysowej, rząd wydłużył podatnikom termin złożenia deklaracji za miniony rok obrotowy.

Zarówno deklarację CIT 8 jak i PIT podatnicy mogą złożyć w terminie późniejszym, bez dodatkowych pism czy uwarunkowań. Muszą to jednak zrobić przed 1 czerwca bieżącego roku.

Złożenie deklaracji w w/w terminie jest równoznaczne ze złożeniem czynnego żalu. Jeżeli chodzi natomiast o deklaracje, które w imieniu podatników rozlicza Krajowa Administracja Skarbowa, to te zostaną rozliczone do 30.04, jednak podatnicy mają czas na ich skorygowanie bądź zmianę wpisanego numeru KRS do końca maja. Chodzi tu o deklarację PIT-37 i PIT-38. Ministerstwo Finansów zapowiedziało również brak naliczania odsetek za okres od 1 do 31 maja – w przypadku, gdy deklaracja wiąże się z koniecznością zapłaty podatku. Czy odsetki będą więc naliczane już od 1 czerwca? Być może, i o tym właśnie warto pamiętać.

W przypadku dokonywania rozliczeń przez KAS, podatnicy o ewentualnej dopłacie podatku zostaną poinformowani do końca maja bieżącego roku. I w tym też terminie powinni oni uregulować należność wobec urzędu. W przeciwnym wypadku ministerstwo finansów może, ale nie musi, żądać zapłaty odsetek za zwłokę.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Tagi: , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*