Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Czy maseczki w pracy są obowiązkowe?

Czy maseczki w pracy są obowiązkowe?(08/05/2020)

Nie. Należy je nosić w przestrzeni publicznej. A zakład pracy taką nie jest. Inaczej natomiast wygląda sytuacja w przypadku montażu.

Ten ma miejsce na budowie lub w konkretnym mieszkaniu, gdzie pracownik styka się z innymi osobami, spoza swego środowiska. I w tym momencie zakładanie maseczek jest wskazane. Podobnie jak w przypadku jazdy samochodem z osobami spoza rodziny (wówczas sytuacja jest taka sama, jak w przypadku autobusów, gdzie nałożono ustawowy obowiązek noszenia maseczek).

Pracodawca powinien jednak zadbać o bezpieczne i higieniczne warunki pracy – zarówno w firmie, jak i poza nią. Można to osiągnąć, uzgadniając montaż tak, by na miejscu byli tylko montażyści. Warto też ograniczyć do minimum członków ekip montażowych, wysyłając ich do pracy po dwie osoby.

Jeżeli zakup maseczek nie stanowi problemu, zalecam to zrobić. Przepisy jednak są takie, że należy stosować maseczki w drodze do i z pracy, do i z domu. Ale o ile w przypadku domu jest to zrozumiałe, bo tam mamy kontakt tylko z domownikami, z którymi stykamy się od zawsze, o tyle w przypadku zakładów pracy sytuacja nieco się komplikuje. W firmach spotykają się bowiem osoby pochodzące z różnych środowisk, więc tu zarażenie wydaje się dosyć duże. Chcąc zatem zabezpieczyć zdrowie pracowników i – co za tym idzie – byt firmy, pomyślmy o maseczkach.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Tagi: , , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*