Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Rozliczenie roczne firm

Rozliczenie roczne firm(03/04/2020)

W roku ubiegłym skarbówka dała przedsiębiorcom nadzieję, że również ich PITy będą rozliczane przez urząd i dostępne w usłudze Twój e-PIT. Jednak szybko się z tego wycofała, rozliczając deklaracje jedynie osobom prywatnym. Tak więc za rok 2019 przedsiębiorcy muszą rozliczyć

Tyle tylko, że zmienił się termin składania deklaracji. Można je składać co prawda już od początku roku, jednak za datę wpływu urząd skarbowy uznaje dzień 15 lutego (w sytuacji, gdy deklaracje wpłynęły wcześniej) lub termin faktycznego wpływu rozliczenia do US. I od tego dnia liczy się termin zwrotu ewentualnej nadpłaty podatku. Nic nam nie da zatem szybsze złożenie deklaracji – no, może tyle, że będziemy mieć to z głowy. Ale przecież nie o to chodzi.

Co ważne, osoby rozliczające się przez internet, na zwrot czekają krócej, bo 45 dni. Tak więc ta grupa przedsiębiorców powinna dostać zwrot podatku do 31 marca bieżącego roku, zakładając oczywiście, że rozliczenie złożyli 15 lutego lub wcześniej. Z kolei ci przedsiębiorcy, którzy wysyłają deklaracje listownie, na zwrot poczekają 3 miesiące.

Dla przypomnienia, osoby, które rozliczają swe dochody w formie ryczałtu, muszą złożyć deklaracje do 2 marca 2020 roku – ten termin już dawno minął, jeżeli nie złożyli oni deklaracji, powinni to zrobić jak najszybciej, załączając tzw. czynny żal. A jeżeli wybrali skalę podatkową lub podatek liniowy, to mają czas do 30 kwietnia. Każda z tych osób może oczywiście złożyć PIT w US drogą elektroniczną lub wysłać go tradycyjnie, drogą pocztową. Jak już wspomniałam, do wysyłki elektronicznej urzędy zachęcają nas krótszymi terminami zwrotu ewentualnej nadpłaty.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Tagi: , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*