Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Karma dla psa kosztem firmy?

Karma dla psa kosztem firmy?(28/02/2020)

Tak, chociaż w dzisiejszych czasach wydaje się to być zupełnie irracjonalne, jest jednak prawdziwe. Należy tylko odpowiednio udowodnić wydatki poniesione z kupnem pupila. I jego utrzymaniem, rzecz jasna.

Zasadą jest bowiem, iż kosztem firmy są te wydatki, które zostały poniesione w związku z osiągnięciem przychodu lub zabezpieczeniem źródeł przychodu. Jeżeli więc przedsiębiorca postanowił kupić psa, którego zadaniem jest pilnowanie siedziby wraz z ochroniarzem, lub bez ochroniarza, to zakup zwierzęcia jest w tym przypadku ściśle związany z zabezpieczeniem źródła przychodu. Tak więc wydatek ten stanowi koszt prowadzenia działalności gospodarczej. Podobnie wygląda kwestia kosztów utrzymania pieska – czyli zakup karmy, wizyty u weterynarza, leki, szczepienia… Przecież w tym przypadku są to koszty związane z odpowiednim zabezpieczeniem firmy czy magazynu.

Równie skutecznie można uzasadnić potrzebę zakupu kota. Ten z kolei łapie myszy, które niszczą nam towary przetrzymywane w magazynie, przyczyniając się do sporych strat. Kot pomoże pozbyć nam się intruzów, i utrzymać towar w należytym stanie. Nie ma więc chyba wątpliwości, że jego zakup związany jest z prowadzoną działalnością. Zakup i utrzymanie oczywiście, bo o zwierzaka przecież trzeba dbać, żeby mógł nadal pełnić swoją funkcję.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Tagi: , , , , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*