Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Nowy niski ZUS w nowym roku

Nowy niski ZUS w nowym roku(21/02/2020)

Mały ZUS obowiązuje od roku 2019. Jeżeli ktoś korzystał wówczas ze składek preferencyjnych, a okres ich opłacania zakończył się 31.12.2019 roku, lub jeżeli kontynuuje działalność rozpoczętą w roku 2019 i chce skorzystać w roku bieżącym z niższych składek, powinien taką

Więc dla tych firm niestety termin dawno minął. Jednak jest nowe rozwiązanie, o nazwie „Mały ZUS plus”. Dotyczy ono tych osób, które w roku poprzednim korzystały z małego ZUS-u. W styczniu ich składki nie ulegną zmianie, gdyż Mały ZUS plus obowiązuje od 1 lutego. Czas na zgłoszenie jest natomiast do końca tego miesiąca. Są tu jednakże pewne obwarowania, które należy spełnić.

A mianowicie… roczny przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej za rok 2019 nie może przekroczyć 120.000. W roku poprzednim próg ten wynosił 78.000. Kolejny warunek jest taki, iż przedsiębiorca nie może świadczyć usług na rzecz byłego pracodawcy. W ten sposób państwo chce zapobiec zastępowaniu umów o pracę samozatrudnieniem. Poza tym, aby skorzystać z nowego rozwiązania, należy kontynuować działalność gospodarczą, która w roku 2019 była prowadzona co najmniej przez 60 dni.

Zgłoszenia do Małego ZUS plus należy dokonać do końca lutego lub do ostatniego dnia miesiąca, w którym działalność została wznowiona. Oszczędność, jaką zapewnia to rozwiązanie, to kilkaset złoty miesięcznie, w zależności od osiąganych przychodów oczywiście. Jeżeli wynoszą one 3-4 tysiące złotych na miesiąc, wówczas zaoszczędzić można nawet 350 zł. W skali roku jest to naprawdę sporo.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Tagi: , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*