Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Kolejny rekord ZUS

Kolejny rekord ZUS(08/11/2019)

Mimo, iż składki na rzecz ubezpieczeń społecznych są zmorą każdego pracodawcy ( i pracownika, bo Ci w większości już wiedzą, że w rezultacie zyskują dużo mniej niż dają, a raczej – niż się im zabiera), to ich wysokość z roku

W roku 2019 głośno było o rekordowych wzroście składek. Przedsiębiorcy od stycznia bieżącego roku muszą miesięcznie odprowadzać do ZUS o ok. 88 zł więcej, niż w roku poprzednim. Jest to naprawdę duża zmiana, zwłaszcza, że ZUS i tak był duży. W zamian wprowadzono możliwość opłacania składek od przychodów, jednak po przeanalizowaniu tego rozwiązania, korzyści wydają się naprawdę niewielkie. W porównaniu z formalnościami i obowiązkami, jakie niesie ono ze sobą.

Tak więc większość firm pozostała przy standardowej wysokości składek. Nie przewidziano jednak, iż kolejny rok przyniesie kolejny rekord. A tak właśnie będzie. W roku 2020 składki znowu wzrosną, co jest związane z kolejnym, dużym wzrostem minimalnego wynagrodzenia. Tym razem przedsiębiorcy będą musieli płacić na rzecz ZUS aż o 127 zł więcej. Mamy więc kolejny rekord! Tyle, że przedsiębiorcom przychody od nowego roku nie wzrosną. Przeciwnie – ci, którzy zatrudniają pracowników, wynagradzając ich pensją minimalną, będą mieli zdecydowanie większe koszty. Jedyną pociechą jest w tym przypadku mniejszy podatek dochodowy, im większe koszty bowiem, tym niższy dochód do opodatkowania. Tyle, że takie pocieszenie to dla małego przedsiębiorcy zdecydowanie za mało.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Tagi: , , , , , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*