Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Dlaczego początkującym ciągle brakuje pieniędzy?

Dlaczego początkującym ciągle brakuje pieniędzy?(23/08/2019)

No właśnie. Niby chcieli, wiedzieli, a tu jednak nie wyszło. Pieniędzy brakuje, firma się nie rozwija, zadłużenie rośnie. Dlaczego?

Bo widocznie nie było odpowiednich funduszy, jakie należy zgromadzić przed rozpoczęciem działalności. Bo jej otwarcie nie zostało do końca przemyślane. Wiadomo przecież, iż otworzenie firmy jest proste, ale nie wystarczy, by odnieść sukces. Kolejnym krokiem powinna być jej reklama, bo inaczej skąd klienci mają o nas wiedzieć? A reklama kosztuje. Ważne jest także, by nie zaniedbywać żadnych opłat czy wynagrodzeń dla zatrudnionych osób – nawet na samym początku, kiedy zysk jest tylko w sferze marzeń. Czasem musi minąć kilka miesięcy, żeby firma się rozwinęła i zaczęła funkcjonować. Nie oznacza to jednak, iż przez ten czas nie będziemy ponosili żadnych wydatków. Wręcz przeciwnie.

Częstym błędem, popełnianym przez początkujących przedsiębiorców, jest także prowadzenie jednego rachunku bankowego – zarówno na potrzeby prywatne, jak i firmowe. Jest to dozwolone, ale nie wskazane. Mając jeden rachunek, ciężko jest ocenić faktyczną sytuację finansową firmy. I łatwiej wydać to, co się zarobi, a o inwestycjach można wtedy zapomnieć. Lepiej oszacować, ile chcielibyśmy przeznaczać miesięcznie na własne potrzeby i taką samą przelewać na konto prywatne – coś w rodzaju wynagrodzenia. W końcu szef także pracuje. I to na ogół więcej, niż pozostali.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Tagi: , , , , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*