Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Pracownik ma być…. szczęśliwy!!!

Pracownik ma być…. szczęśliwy!!!(09/08/2019)

Dokładnie. Sukces każdej firmy to tak naprawdę sukces wielu osób, w tym pracowników, i to nie tylko tych, którzy zajmują stanowiska menedżerskie. Dlatego motywowanie pracowników, zarówno finansowe jak i pozafinansowe, powinno być istotnym elementem zarządzania zespołem. Zadowolony pracownik, który utożsamia

Jednak pracodawcy nadal przywiązują zbyt małą wagę to zadowolenia personelu, co skutkuje dużą rotacją w firmach czy niedociągnięciami w wykonywanych obowiązkach. Jeżeli dana osoba będzie miała świadomość, że jej praca naprawdę ma znaczenie, że zamontowanie tego konkretnego okna tak, jak umie najlepiej, będzie skutkowało nie tylko pochwałą, ale i kolejnym zleceniem, że przerwa na kawę jest w pełni dozwolona, że każdy ma prawo do odpoczynku i regeneracji, że dla szefa jest człowiekiem, a nie tylko pracownikiem, to na pewno wykonana przez nią praca będzie dużo bardziej wartościowa. I, jak się okazuje, szybsza. Ludzie szczęśliwi z reguły wszystko robią szybciej i sprawniej, niż ci znudzeni i wiecznie zmęczeni.

Należy pamiętać, iż w firmie nie ma pracowników gorszych i lepszych. Są natomiast różne zadania, które wykonują różne osoby. Ale każde z tych zadań jest ważne i każde ma wpływ na sukces całości. I to należy pracownikom regularnie przypominać.

Warto też dodać, iż pracownik także może mieć rację. I czasami warto go posłuchać. Jeżeli chcemy być innowacyjni, nie blokujmy żadnych pomysłów, pozwólmy ludziom się rozwijać, awansujmy ich, zamiast ograniczać ich kreatywność i chęć do samorozwoju. To bowiem jest najlepsza i najszybsza droga do wypalenia zawodowego. Pracownik musi wiedzieć, iż za starania zostanie nagrodzony – i to nie tylko pochwałą, czy kartą multisport. Ale że w danej organizacji również dla niego przewidziana jest ścieżka rozwoju. Nic nie wpływa bowiem lepiej na depresję, niż wykonywanie tych samych obowiązków przez kilkanaście lat… a po co nam pracownicy z depresją? Oni raczej nie będą pracować na sukces firmy, tylko doliczać czas… Od, do.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Tagi: , , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*