Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Czy skan faktury jest wystarczający?

Czy skan faktury jest wystarczający?(28/06/2019)

Jest. Lecz mimo to nie każda firma akceptuje przesyłanie faktur drogą e-mailową. Otóż podkreślić należy, iż taka faktura nie jest fakturą elektroniczną, a jedynie dokumentem przesłanym w formie elektronicznej. I nie ma tu znaczenia, czy jest ona najpierw wydrukowana a

Ważne jest natomiast, by odbiorca faktury wyraził zgodę na taką wysyłkę. A zgodą jest tu, jak się okazuje, również brak sprzeciwu (tzw. zgoda domniemana). Tak więc jeżeli wyślemy do danego kontrahenta fakturę drogą elektroniczną, a ten nie wyrazi sprzeciwu, wówczas możemy uznać, iż odbiorca jest w posiadaniu oryginału faktury. W przypadku wysłania pliku PDF e-mailem jest bowiem zachowana autentyczność, integralność treści i czytelność dokumentu, a zatem są spełnione wszystkie przesłanki, niezbędne do jego prawidłowego rozliczenia.

Faktura przesłana drogą elektroniczną niczym nie różni się od tej, jaką otrzymujemy drogą pocztową. Jest takim samym dokumentem i daje takie same prawa do rozliczeń podatkowych – zarówno pod względem podatku dochodowego, jak i podatku VAT.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Tagi: , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*