Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Co musi zawierać refaktura?

Co musi zawierać refaktura?(07/06/2019)

Refaktura to nic innego, jak faktura, tyle, że dotyczy ona usługi lub towaru, które zostały pierwotnie zafakturowane na inny podmiot, a następnie refakturowane na właściwego odbiorcę.

Przepisy prawne nie wskazują więc, co taki dokument powinien zawierać. Nie ma też oddzielnej definicji refaktury i jej wyglądu. Jak zatem traktować ten dokument i jak on powinien wyglądać? Jak zwyczajną fakturę. W uwagach lub w treści można jedynie dodatkowo napisać, jakiej faktury nasza refaktura dotyczy. Nie ma tu żadnych dodatkowych wymagań, numer także powinien być kolejnym numerem zgodnym z przyjętym sposobem numeracji dokumentów sprzedażowych w firmie.

Co ciekawe, firma wystawiająca refakturę nie musi robić tego bezpłatnie. Z punktu widzenia prawa, firma taka najpierw nabywa towar lub usługę, a następnie ją odsprzedaje. Ma więc prawo do naliczenia na wystawianej fakturze marży, jednak z reguły takie postępowanie jest rzadkością.

Ważne jest również, iż refaktura nie musi być odzwierciedleniem faktury pierwotnej. Może zawierać inną datę wystawienia itd. Jest to bowiem oddzielny dokument, na podstawie którego, jak już wspomniałam, nabywca pierwotny odsprzedaje usługę lub towar innemu nabywcy.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Tagi: , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*