Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Praca podczas urlopu?

Praca podczas urlopu?(24/05/2019)

Tak. Ale dla innego pracodawcy. Albo – na umowę zlecenie. Co do zasady bowiem, urlop wypoczynkowy służy do regeneracji sił pracownika, a więc do wypoczynku. I o ile nie ma przeszkód, by pracownik wykorzystał go w dowolny sposób (może wypoczywać,

Zdarza się jednak, że w trakcie urlopu pracodawca poprosi pracownika o wykonanie zadań, które należą do jego obowiązków służbowych. Taka sytuacja przerywa bieg urlopu. Natomiast zupełnie inny przypadek ma miejsce wówczas, gdy dana osoba zatrudniona jest na umowę o pracę w dwóch różnych firmach. Wówczas możliwe jest przebywanie na urlopie wypoczynkowym u jednego pracodawcy i jednoczesne świadczenie pracy na rzecz drugiego.

Kolejnym wyjątkiem świadczenia pracy podczas urlopu jest wykonywanie umowy zlecenia lub umowy o dzieło na rzecz innego podmiotu. Tak, jak wspominałam na początku tekstu, tylko od pracownika zależy, w jaki sposób wykorzysta należny mu urlop. Nie każdy bowiem potrzebuje regeneracji, a druga sprawa, że regenerować siły można w różny sposób.

Wyjątkiem są tu pracownicy administracji rządowej i samorządowej, co do których ustawodawca wprowadził szereg ograniczeń, jeżeli chodzi o świadczenie pracy na rzecz innych podmiotów podczas przebywania na urlopie wypoczynkowym. Jednak ta tematyka naszej branży nie dotyczy.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Tagi: , , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*