Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Wynagrodzenia tylko przelewem

Wynagrodzenia tylko przelewem(11/01/2019)

Od nowego roku jedynym, zgodnym z przepisami sposobem przekazywania wynagrodzenia jest jego wypłata na rachunek bankowy. W związku z tym faktem, do 22 stycznia pracodawcy mają obowiązek wystosować odpowiednie pismo informacyjne do tych pracowników, którzy dotycząc otrzymywali wypłatę w formie

Co taka informacja powinna zawierać? Otóż pracodawca powinien poinformować zatrudnionych o zmianie przepisów w zakresie wypłaty wynagrodzenia i prosić ich o złożenie stosownego oświadczenia, czyli przedstawienie rachunku bankowego, na jaki mają być dokonywane tegoroczne wypłaty, lub złożenie wniosku o dalsze wypłacanie należności pracowniczych w gotówce – czyli tak, jak do tej pory.

Na podjęcie decyzji o sposobie wypłaty wynagrodzenia pracownik będzie miał 7 dni, licząc od daty otrzymania pisma od pracodawcy. Nie ma jednak żadnych konsekwencji prawnych w przypadku niedotrzymania tego terminu. Chodzi raczej o bycie fair w stosunku do pracodawcy. Ustawa przewiduje jedynie, iż w przypadku braku podania numeru rachunku oraz wniosku o wypłatę wynagrodzenia w formie gotówkowej, będzie ono wypłacane nadal do rąk własnych pracownika. Czyli gotówką.

Tak więc wystarczy wysłać informację do zatrudnionych, maksymalnie do 22 stycznia, ale oni już odpowiadać nie muszą. Powinni, ale nie muszą. Tyle, że wówczas nadal będą otrzymywać gotówkę.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Tagi: , , , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*