Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Ważne! Pity dla pracowników wystawiamy do końca stycznia!

Ważne! Pity dla pracowników wystawiamy do końca stycznia!(04/01/2019)

Po pierwsze, w tym roku PIT-y 11 i 8C można składać tylko i wyłącznie drogą elektroniczną. Chodzi oczywiście o rozliczenie pracowników za rok 2018.

Po drugie – skrócił się czas, w jakim firmy zobowiązane są do sporządzenia wspomnianych deklaracji i wysłania ich do urzędów skarbowych. W tym roku bowiem mamy na to tylko miesiąc – PIT-y muszą trafić do US do końca stycznia bieżącego roku! Natomiast jeżeli chodzi o dostarczenie deklaracji samym pracownikom i zleceniobiorcom, to czas na przekazanie dokumentów mamy nadal do końca lutego. Również forma przekazania PIT-ów pozostaje dowolna – możemy wysłać je papierowo, lub elektronicznie (czyli z tzw. e-podpisem).

Powyższe zmiany związane są usługą rozliczania podatników przez Krajową Administrację Skarbową, czyli przez urzędy skarbowe. Na podstawie zeznań ubiegłorocznych oraz aktualnych deklaracji od pracodawców, pracownicy urzędów skarbowych wypełnią dla każdej osoby, bez względu na to, czy jest ona zatrudniona na podstawie umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej czy też prowadzi działalność gospodarczą, roczne zeznania podatkowe. Podatnik będzie mógł takie rozliczenie zaakceptować, bądź też nie. W tym drugim wypadku sporządzenie deklaracji rozliczeniowej będzie oczywiście leżało po stronie podatnika.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Tagi: , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*