Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Nie ufaj nowym kontrahentom!

Nie ufaj nowym kontrahentom!(02/11/2018)

Niby oczywiste, a jednak każdy kiedyś został oszukany przez swojego kontrahenta. Mimo, że sprawdzenie nowej firmy w dobie internetu i cyfryzacji jest naprawdę bardzo proste – wystarczy zajrzeć do CEiDG lub eKRS., w zależności od tego, czy nasz kontrahent prowadzi

Ale fakt, iż firma istnieje i jest wpisana to jednej z powyższych baz nie oznacza, iż jest to firma uczciwa. Dlatego też warto spojrzeć na różne fora, czy z daną firmą ktoś już miał do czynienia i jakie są tego efekty. Wystarczy wpisać w pasek wyszukiwarki nazwę firmy lub jej część. Jeżeli nie jest to uczciwy kontrahent, z pewnością ktoś już opisał swoje negatywne doświadczenia, które pomogą nam uchronić się przed oszustem.

Warto także upierać się przy podpisaniu umowy – to, co jest na papierze, jest jednak pewniejsze. Zwłaszcza, że może stanowić dowód w postpowaniu sądowym. No i zaliczka…. Ci, co maja problem z jej zapłaceniem, zapewne będą mieli także problem z płatnością za całą usługę.

Co jeszcze możemy zrobić? Poprosić o przesłanie stosownych zaświadczeń z Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Kiedyś były one rutynową formalnością przy każdej ważniejszej umowie, obecnie jednak spotykane są coraz rzadziej. Nie jest to słuszne, gdyż takie zaświadczenie dla rzetelnego kontrahenta nie będzie problemem, a ten nierzetelny będzie próbował wycofać się z obowiązku jego dostarczenia.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Tagi: , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*