Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Szanuj pracownika swego…

Szanuj pracownika swego…(05/10/2018)

Wszystko wskazuje na to, że nastały dobre czasy dla pracowników. Bezrobocie spada – według danych GUS, w sierpniu wynosiło ono 5,8%, czyli o 0,1 punktu procentowego mniej, niż w lipcu. Spadek bezrobocia jest charakterystyczny dla rynku pracownika. Może on wybierać

Rynek pracownika to także wzrost płac. No i problem ze znalezieniem odpowiedniej, wykwalifikowanej osoby na dane stanowisko. Co ciekawe, napływ siły roboczej z zewnątrz, głównie z Ukrainy, również nie wypełnił luki istniejącej na rynku – nadal brakuje rąk do pracy.

Z punktu widzenia pracownika natomiast, obecna sytuacja jest bardzo korzystna. Może on wybierać i przebierać pomiędzy konkretnymi ofertami, może też negocjować warunki płacowe.

Problemy ze znalezieniem pracy mają jedynie osoby, które zamieszkują tereny oddalone od ośrodków przemysłowych. Wynika to przede wszystkim z trudności związanych z dojazdem do potencjalnych miejsc pracy, czyli brakiem dogodnych połączeń pomiędzy dużymi miastami i otaczającymi je mniejszymi ośrodkami.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Tagi: , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*