Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Prawo i firma » Kolejne zmiany w podatkach

Kolejne zmiany w podatkach(06/07/2018)

W mediach huczy od nowych propozycji rządu. Chodzi o wprowadzenie kolejnego progu podatkowego dla osób fizycznych oraz likwidację podatku liniowego. Nie do końca jednak likwidacja oznacza w tym przypadku całkowity zanik tej formy opodatkowania…

Obecnie z podatku liniowego korzysta znaczna część przedsiębiorstw. Wybór tej formy oznacza bowiem jednolitą stawkę podatku w wysokości 19%, bez względu na wielkość dochodu. Od nowego roku natomiast rząd chce wprowadzić dodatkowe 4% w przypadku, gdy dochody przekroczą 1.000.000 zł. Nadwyżka nad obecną stawką podatku będzie pobierana jako tzw. danina solidarnościowa, z przeznaczenie na Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.
Tak więc liniowy podatek będzie nadal obowiązywał, tyle, że do określonej kwoty przychodów.
Co do III progu z kolei, tu także graniczną kwotą ma być 1 mln zł, a nadwyżka przekraczająca tę kwotę będzie opodatkowana dodatkowo stawką 4%. A zatem z obecnych 32% robi się 36%, a różnica będzie przekazywana na rzecz wspomnianej wyżej daniny solidarnościowej.
Czy rzeczywiście te zmiany będą obowiązywały – czas pokaże. Póki co bowiem propozycja rządu spotkała się z ostrą krytyką ze strony Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Tagi: , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*