Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Prawo i firma » Zaliczka przed montażem. Co dalej?

Zaliczka przed montażem. Co dalej?(22/06/2018)

W przypadku, kiedy pobieramy zaliczki przed wykonaniem usługi, mamy obowiązek ich udokumentowania. Do tego celu służy faktura zaliczkowa. Poza informacjami, jakie powinna zawierać każda faktura, na fakturze zaliczkowej należy umieścić informację o dacie i wysokości otrzymanej zaliczki oraz związanej z

W przypadku, kiedy pobieramy zaliczki przed wykonaniem usługi, mamy obowiązek ich udokumentowania. Do tego celu służy faktura zaliczkowa. Poza informacjami, jakie powinna zawierać każda faktura, na fakturze zaliczkowej należy umieścić informację o dacie i wysokości otrzymanej zaliczki oraz związanej z nią wartości podatku VAT.
Jeżeli za daną usługę płatność pobierana jest w całości zaliczkowo, wówczas na każdą z pobranych zaliczek należy wystawić odrębną fakturę zaliczkową. Ostatnia z faktur natomiast, dokumentująca ostatnią część płatności, powinna zawierać numery wszystkich poprzednich faktur zaliczkowych.
Jeżeli natomiast wartość zaliczki bądź też zaliczek jest mniejsza od wartości zamówienia, wówczas na pozostałą część płatności należy wystawić fakturę końcową, i na niej podać numery wystawionych faktur zaliczkowych. Nie ma natomiast obowiązku podawania dat otrzymania zaliczek i ich wysokości, jednak informacje takie mogą okazać się bardzo przydatne i dla sprzedawcy, i dla nabywcy.
Fakturę zaliczkową – co istotne – należy wystawić nie wcześniej niż 30 dni przed dniem otrzymania zaliczki i nie później niż 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym zaliczkę tą otrzymano.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Tagi: , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*