Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Podpis elektroniczny coraz bardziej niezbędny

Podpis elektroniczny coraz bardziej niezbędny(29/03/2018)

Obecne przepisy mówią jasno o tym, że sprawozdania finansowe składane do KRS-u powinny być przesyłane drogą elektroniczną.

W okresie przejściowym jednak, czyli do końca września tego roku forma elektroniczna jest wymagana tylko przy ich przesyłaniu. Oznacza to, iż nadal tworzymy bilans w formie papierowej, podpisujemy ręcznie i… No właśnie. I co dalej? Tu pojawiają się bowiem nowe wymagania, które spółki muszą spełnić. Podpisane sprawozdanie powinno być zeskanowane i wysłane drogą elektroniczną do KRS-u po wcześniejszym zatwierdzeniu podpisem elektronicznym lub poprzez platformę e-PUAP.
Sprawozdania za rok bieżący natomiast, czyli 2018, będą już tworzone tylko i wyłącznie w wersji elektronicznej, przy użyciu podpisu elektronicznego lub e-PUAP. Przepis ten będzie obowiązywał od 1 października bieżącego roku.
Ma to jednak także dobre strony – przesłanie bilansu drogą elektroniczną jest z pewnością szybsze. Poza tym zniknie obowiązek przesyłania sprawozdań finansowych do urzędu skarbowego. Po ich przesłaniu w formie pliku JPK do KRS-u sprawozdania te trafią bowiem do Centralnego Rejestru Danych Podatkowych.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Tagi: , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*