Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Prawo i firma » Kiedy mija termin złożenia deklaracji PIT-11?

Kiedy mija termin złożenia deklaracji PIT-11?(08/02/2018)

To zależy. Inny jest bowiem termin w przypadku składania deklaracji papierowych, a inny – elektronicznych. Tak więc do 31 stycznia deklaracje PIT-11 składają ci pracodawcy, którzy zdecydowali się na formę papierową. Jednak możliwość taką mają tylko pracodawcy, którzy zatrudniają mniej

Do tego też czasu, czyli do końca lutego, należy też dostarczyć deklaracje PIT-11 pracownikom – osobiście (wówczas potwierdzeniem odbioru jest podpis pracownika na kopii dokumentu) lub pocztą, listem poleconym. W tej sytuacji dowodem dostarczenia deklaracji pracownikowi jest potwierdzenie nadania listu na poczcie.

Co istotne, termin przekazania deklaracji pracownikom jest niezależny od sposobu przekazywania deklaracji do urzędu skarbowego. Czyli te firmy, które wybrały metodę papierową i PIT-y złożyły w urzędach przed 31 stycznia, na przekazanie tych samych deklaracji pracownikom mają czas do 28 lutego.

Jeżeli natomiast pracownik nie otrzyma od pracodawcy PIT-u w wyznaczonym terminie, powinien do niego wysłać ponaglenie. Brak deklaracji nie zwalnia go bowiem ze złożenia deklaracji rozliczeniowej, na co pracownicy mają czas do końca kwietnia.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*