Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Kiedy występ artystyczny jest kosztem firmy?

Kiedy występ artystyczny jest kosztem firmy?(28/12/2017)

Otóż od dawna sądy i urzędy podzielają stanowisko, iż wydatki reprezentacyjne, służące polepszeniu wizerunku firmy, nie stanowią kosztu uzyskania przychodów. Natomiast zorganizowanie imprezy integracyjnej dla pracowników czy gali dla kontrahentów nie służą reprezentacji, lecz zacieśnieniu więzi wewnątrzfirmowych lub też po

Jednak czy w związku z tym faktem występ artystyczny, jaki podczas imprezy integracyjnej został przewidziany, również może być kosztem? Niestety, nie może. Nie służy on bowiem w żaden sposób ani reklamie produktów, ani zwiększeniu obrotów. W sposób bezpośredni oczywiście, bo pośrednie uzasadnienie z pewnością by się znalazło.

Jeżeli jednak nie będzie to występ, lecz oprawa muzyczna konferencji, imprezy czy gali, to już wydatek na ten cel kosztem podatkowym być może. Podobnie wygląda sytuacja z reklamą produktów czy firmy w trakcie występu artystycznego. Jeżeli udowodnimy, że miała ona miejsce i właśnie ta reklama była celem zorganizowania całego występu to związany z nim wydatek również będzie można zaliczyć do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*