Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Czy można wystawiać faktury w języku angielskim?

Czy można wystawiać faktury w języku angielskim?(21/12/2017)

Teoretycznie można. Jedyne ograniczenie, jakie w tym zakresie istnieje, to wystawianie faktur dla konsumentów polskich, czyli dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej. W ich przypadku faktury powinny być wystawiane w języku polskim.

W pozostałych przypadkach istnieje zupełna dowolność – żaden przepis nie mówi bowiem o tym, w jakim języku powinny być wystawiane faktury pomiędzy firmami oraz dla konsumentów zagranicznych.

Wiadomo tylko, iż księgi rachunkowe powinny być prowadzone w języku polskim i w walucie polskiej. Jeżeli zatem wystawimy fakturę w innym języku i innej walucie, konieczne będzie jej przeliczenie. Tak samo wygląda kwestia otrzymanych faktur. Dlatego, jeżeli jest to możliwe, warto wystawiać faktury w dwóch językach, albo w dwóch wersjach językowych, co znacznie ułatwi pracę księgowym. No i będzie pomoce urzędnikom na wypadek kontroli.

Jeżeli natomiast w trakcie kontroli nie będziemy dysponowali polskimi wersjami dokumentów księgowych, wówczas urzędnicy mogą poprosić o ich przetłumaczenie. Oczywiście kontrolowany ma obowiązek takie tłumaczenie dostarczyć i powinien to jak najszybciej uczynić.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Galeria zdjęć:
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*