Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Faktury do paragonów

Faktury do paragonów(16/11/2017)

Rząd planuje wprowadzenie kolejnych zmian, mających na celu walkę z oszustami. Tym razem chodzi o tzw. handel paragonami, w celu ubiegania się o fakturę i tym samym zwiększenia kosztów uzyskania przychodu.

Obecnie nabywca towaru czy usługi, który otrzymał paragon, w ciągu trzech miesięcy może zgłosić się do sprzedawcy z prośbą o wystawienie faktury. Sprzedawca natomiast, o ile tylko ten termin został zachowany, nie może nabywcy odmówić. Trzy miesiące to trochę długo, jednak takie przepisy obowiązują obecnie i w tej kwestii zmian nie przewidziano. Co istotne, liczymy trzy miesiące począwszy od ostatniego dnia miesiąca, w który nabywca nabył towar lub usługę.

Zgodnie z planowanymi zmianami, wystawienie faktury na podstawie paragonu nadal będzie możliwe, ale tylko w sytuacji, gdy na paragonie będzie znajdował się nr NIP nabywcy. No i oczywiście na ten sam numer będzie musiała być wystawiona faktura. Jednak nie wszystkie kasy mają możliwość wprowadzania numerów NIP. W takiej sytuacji nabywca powinien od razu zgłosić prośbę o fakturę i zamiast paragonu, w momencie zapłaty powinien on otrzymać fakturę.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Galeria zdjęć:
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*