Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Czy zakup obrazu lub zegara może być kosztem firmowym?

Czy zakup obrazu lub zegara może być kosztem firmowym?(28/09/2017)

Tak. Otóż koszty podatkowe to koszty związane z prowadzoną działalnością gospodarczą i poniesione w celu osiągnięcia przychodu. Są to wszelkie wydatki związane z prowadzeniem firmy, o ile tylko potrafimy uzasadnić (pod kątem prowadzonej działalności oczywiście) sens ich zakupu.

Kosztami podatkowymi są nie tylko koszty związane z zatrudnieniem pracowników czy zakupem komputerów, telefonów itd. Kosztami są także wydatki związane z samym biurem. Są to więc wydatki poniesione na zakup mebli, oświetlenia, remonty, naprawy, a także dekoracje. W końcu biuro musi jakoś wyglądać. Wydatki na zakup różnego rodzaju ozdób nie będą budziły wątpliwości, o ile ich kwota nie będzie zbyt wygórowana a ich charakter nie będzie odbiegał od standardowych norm. Tak więc możemy kupić obrazy, możemy kupić zegar czy stojącą lampę ozdobną, jednak dzieło sztuki za kilkanaście tysięcy zakupione przez montażystę z pewnością wzbudzi wątpliwość urzędu skarbowego.

Tak więc możemy dekorować i remontować, kupować meble i naprawiać sprzęty. Możemy ponosić wydatki na tusze czy tonery, papiery, koperty itd. Możemy także kupować teczki i segregatory. Ważne jest tylko to, by kwoty tych wydatków nie były irracjonalne. Fakt, że im większe koszty, tym mniejszy podatek. Zawsze jednak, a zwłaszcza w tej kwestii, należy zachować ostrożność. Przesadzić jest łatwo, dużo trudniej jest potem znaleźć sensowne wytłumaczenie.

(Fot: La persistencia de la memoria, Salvador Dali)

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*