Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Karma dla psa to też koszt firmy!

Karma dla psa to też koszt firmy!(07/09/2017)

Dziwne, śmieszne, ale i prawdziwe. Kwestia tylko logicznego wytłumaczenia. Jeżeli prowadzimy firmę i nie zatrudniamy stróża, natomiast mamy psa, którego zadaniem jest „ochrona” firmy nocą czy podczas naszej nieobecności, to wydatki związane z utrzymaniem naszego pupila stanowić będą koszty prowadzonej

Tak więc jeżeli pies pełni funkcję strażnika naszej firmy, to zakup karmy, wydatki na leczenie, tresurę czy szczepienia zwierzęcia mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodu. Problem pojawia się jednak, gdy firma znajduje się w miejscu zamieszkania podatnika. Wówczas, podobnie jak w przypadku samochodu, kosztami firmy będą tylko częściowe wydatki związane z utrzymaniem pupila, w takiej proporcji, w jakiej zwierzę to jest „wykorzystywane” w firmie.

Tak więc wydatki związane z posiadaniem psa mogą być kosztem firmowym. Czy w całości czy w części, to zależy jedynie od miejsca prowadzenia działalności gospodarczej. Pamiętać tylko należy, iż obowiązek uzasadnienia i udokumentowania związku posiadania pupila z prowadzoną działalności ciąży, jak zwykle zresztą, na podatniku.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*