Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Analiza ryzyka budynku jednorodzinnego

Analiza ryzyka budynku jednorodzinnego(08/06/2017)

Nasze Zrzeszenie objęło patronatem i ściśle współpracuje z programem Dom Bezpieczny. Przedwczoraj w siedzibie programu odbyła się konferencja poświęcona analizie ryzyka budynków jednorodzinnych.

W spotkaniu wziął udział między innymi autor analizy, pan Stefan Jerzy Siudalski, który kilka dni wcześniej przeprowadził takie badanie domu wynajmowanego przez organizatorów programu. Wnioski były zatrważające. Jak ujawnił Karol Klos, który koordynuje kampanię Dom Bezpieczny, Siudalski skomentował wyniki jednym zdaniem: „Dziw, że nie było do tej pory włamania…”. Nieprawidłowo zaprojektowane usytuowanie czujników ruchu, źle zainstalowane szyldy w zamkach, bezklasowe okna i drzwi, które w dodatku nie są wyposażone w żadne osłony, niskie i słabe ogrodzenie, brak kontaktu z sąsiadami – to tylko niektóre elementy składające się na tak zły wynik ekspertyzy.

W kolejnych tygodniach organizatorzy programu będą dokonywać korekt istniejących, źle zaprojektowanych i zainstalowanych elementów, a także wprowadzać zupełnie nowe zabezpieczenia. Cała akcja będzie dokumentowana, zarówno zdjęciowo, jak i filmowo. A my oczywiście będziemy relacjonować postępy, zwłaszcza te, które wiążą się z poprawą zabezpieczeń w oknach i drzwiach.

Więcej o samej konferencji można przeczytać między innymi na stronie programu Dom Bezpieczny oraz na stronie otworzsiena.pl.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (2 głosów, średnia ocena: 5,00)
Galeria zdjęć:
Komentarze Dodaj komentarz
  1. Paweł napisał:

    U nas http://www.salonstolbud.pl/kategoria-produktu/okna-drewniane/ znajdą Państwo bezpieczne, antywłamaniowe drzwi i okna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*