Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » ISO-Chemie świętuje 40. urodziny

ISO-Chemie świętuje 40. urodziny(18/05/2017)

W 1977 założona została firma ISO-Chemie. Firma, kojarzona z  wydajnymi energetycznie i zrównoważonymi ekologicznie rozwiązaniami uszczelnień budynków, powstała w okresie wielkiego kryzysu energetycznego.

Innowacyjne produkty uszczelniające rozwinięte zostały między innymi dla celów izolacji budynków – to zainspirowało założyciela firmy Josefa Deißa do nadania nazwy firmy. „Rozpoczęcie produkcji tworzyw z pianek miękkich dla oszczędnych energetycznie uszczelnień konstrukcji budynków było przełomową decyzją” – mówi jego syn Martin J. Deiß.

W 1983 r. w miejscu dzisiejszej siedziby na ulicy Röntgenstraße w Aalen osadzono kamień węgielny dla zakładu produkcyjnego oraz administracji, która z biegiem czasu stale była rozbudowywana. W roku 2002 firma ISO-Chemie podjęła decyzję o przejęciu firmy Salamander Industrie Produkte GmbH oraz zintegrowania jej z siedzibą w Aalen. Dzięki temu firma mogła rozwinąć swoją pozycję na rynku.

ISO-Chemie dysponuje wysoce zaawansowanymi technicznie maszynami produkcyjnymi z wygodnymi pomieszczeniami biurowymi oraz nowoczesnym centrum szkoleniowym. „Tu organizujemy szkolenia i seminaria w zakresie uszczelnień budynków dla naszych klientów oraz pracowników” wyjaśnia Martin J. Deiß, obecnie prezes firmy.

Dziś ISO-Chemie ze swoimi własnymi biurami sprzedaży oraz centrami logistycznymi w wielu krajach europejskich, jak np. Francja, Wielka Brytania, Włochy, Polska, Bałkany i Skandynawia, jak również poprzez firmy partnerskie za oceanem, występuje na międzynarodowych rynkach.

Obok uszczelnień budynków ważną rolę w ISO-Chemie pełni także obszar technicznych tworzyw piankowych. „Stale chodzi nam o to, aby oferować innowacyjne idee i rozwiązania.” odpowiada Martin J. Deiß na pytanie dotyczące wizji przedsiębiorstwa.

W obszarze uszczelnień budynków od samego początku firma stawiała na rozwój wydajnych energetycznie oraz zrównoważonych ekologicznie rozwiązań uszczelnieniowych. Tematy takie jak oszczędność energii i zrównoważony rozwój są aktualniejsze niż kiedykolwiek. Dlatego wprowadzono na rynek całą gamę produktów przyjaznych środowisku do uszczelnienia okien, fasad, budownictwa metalowego oraz drewnianego, jak również ochrony antyogniowej oraz zintegrowanych systemów izolacji cieplnej, a wszystkie te rozwiązania przyczyniają się do spadku zużycia energii.

Podczas wdrażania swoich innowacji produkcyjnych ISO-Chemie stawia na najnowocześniejsze techniki produkcyjne, myślenie wizjonerskie oraz wieloletni know-how w dziedzinie technik uszczelnień. Ponadto dzięki Wydziałowi Rozwoju firma stara się stale być na rynku o krok z przodu przed innymi. Duża liczba patentów, które rozwinęło przedsiębiorstwo wraz z biegiem czasu, podkreśla to wyraźnie.

Bogactwo idei oraz kompetencje to dwie cechy, które szczególnie cenią Josef Deiß i Dr. Martin J. Deiß u swoich pracowników. „Pracownicy to nasz największy potencjał”, co do tego Prezesi są zgodni. Dlatego bardzo ważne są dla nich stałe szkolenia oraz nowoczesne środowisko pracy.

ISO-Chemie jest także świadoma odpowiedzialności ekologicznej. Myśl o zrównoważeniu ekologicznym jest myślą przewodnią w całej historii firmy. „chcemy w pełni odpowiedzialnie obchodzić się z naszym środowiskiem. Dlatego wprowadzamy oszczędne energetycznie i materiałowo procesy produkcyjne i zwracamy uwagę na stosowanie materiałów nie zagrażających zdrowiu i mogących poddawać się recyklingowi. Przykładowo przetwarzamy tylko tworzywa piankowe bez zawartości FCKW oraz neutralne środowiskowo, które produkowane są zgodnie z najnowszymi wymaganiami środowiskowymi”, wyjaśniają obaj prezesi firmy.

Przy tym jakość produktów stawiana jest zawsze na pierwszym miejscu. Jako przedsiębiorstwo certyfikowane ISO 14001 oraz ISO 9001 firma ISO-Chemie opowiada się za odpowiedzialnością za wartą przeżycia przyszłość – dokładnie w sensie motto firmy „Use the blue technology“.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (1 głosów, średnia ocena: 5,00)
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*