Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Miejsce pracy

Miejsce pracy(03/03/2017)

Umowa o pracę powinna zawierać podstawowe informacje, jakie dotyczą konkretnego stanowiska pracy. Chodzi tu zatem o wynagrodzenie, czas pracy oraz miejsce jej wykonywania.

O ile w przypadku pracowników biurowych miejscem wykonywania pracy jest przeważnie siedziba pracodawcy, to w przypadku pracowników budowlanych taki zapis jest nieuzasadniony.

Co ważne, miejsce pracy służy nie tylko celom informacyjnym, lecz również ma znaczenie przy wypisywaniu i rozliczaniu podróży służbowych. Delegacją pracownika jest bowiem wyjazd służbowy poza miejscowość, w której wykonuje on pracę. Dlatego też odpowiedni zapis w umowie jest tutaj decydujący.

W przypadku pracowników budowlanych miejsce pracy można określić obszarowo – tzn. wskazać województwo lub region, w którym dany pracownik będzie wykonywał pracę. Odpowiednie będzie również wskazanie konkretnych miejscowości, w których pracodawca ma zamiar realizować inwestycje budowlane. Im bardziej szczegółowo, tym lepiej. Istotne jest jednak, by w danym miejscu (spośród tych, które są wykazane w umowie) pracownik świadczył pracę w sposób systematyczny i przez pewien określony czas.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*