Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » ISUM – polska piana podbija rynek

ISUM – polska piana podbija rynek(17/01/2017)

Piana ISUM 65 zasłynęła jednym z najlepszych debiutów w 2016 roku, na polskim rynku chemii budowlanej. Bardzo szybko zyskała duże uznanie wśród profesjonalnych montażystów stolarki otworowej. Czemu zawdzięcza swój sukces? Ze zdobytych przez nas informacji wynika, iż złożyło się na

Z pewnością kluczem do sukcesu produktu okazała się jego bardzo duża wydajność. Biorąc pianę ISUM 65 do ręki od razu czujemy, iż puszka zawiera w sobie o wiele więcej produktu w porównaniu ze zwykłą pianą montażową. Firma ISUM szacuje, iż wydajność ich produktu to około 150% standardowych pian montażowych uznanych marek oraz ponad 200% w porównaniu do tańszych pian dostępnych w sprzedaży. Trzeba przyznać, iż te liczby, w połączeniu z przystępną ceną produktu robią wrażenie.

Kolejnym atutem piany jest jej gęstość. Dzięki wysokiej gęstości, piana uzyskała jedne z lepszych na rynku współczynników przewodzenia ciepła oraz izolacji akustycznej. Zgodnie z informacjami zawartymi na opakowaniu produktu, tłumienie dźwięku poprzez pianę sięga do 61 dB. Z pewnością parametr ten, jest bardzo doceniany przez rodziny mieszkające w miastach, gdzie budynki narażone są na dużą dawkę odgłosów dochodzących zza okien. Również przewodność cieplna λ= 0,036 W/m2, umożliwia stosowanie piany do ociepleń budynków. Warto tutaj zaznaczyć, iż λ piany jest lepsza, niż większości wełen mineralnych, dedykowanych do ociepleń!

Dla montażystów, wstawiających wiele okien lub drzwi jednego dnia istotne jest również to, aby w możliwie jak najkrótszym czasie piana była gotowa do wstępnej obróbki. Tutaj warto zajrzeć do Aprobaty Technicznej piany, gdzie w tabeli opisującej jej właściwości techniczne, znajdziemy informację, iż czas cięcia to 21 minut.

Istotnym faktem, jest również to, iż firma ISUM stawia duży nacisk na inwestowanie kapitału w Polsce. Jest to firma o 100% polskim kapitale, a biorąc pianę do ręki od razu rzuca się w oczy napis „Jakość z Polski”. Takie podejście również może podobać się klientom. Jak wiadomo, mamy na naszym rodzimym rynku innych producentów piany, o kapitale będącym w polskich rękach, jednak najczęściej owe firmy posiadają fabryki zorganizowane za granicami naszego kraju, a przy transporcie towarów korzystają z usług zagranicznych pośredników. Jak chwali się sam dyrektor firmy ISUM, ich produkt robiony jest w Polsce, a obsługa logistyczna firmy powierzona została Poczcie Polskiej. Mamy więc pewność, iż każda złotówka wydana na pianę zostaje w kraju.

Jak widać, nowa piana marki ISUM, dostępna w sklepach od około roku, dzięki wielu zaletom przypadła do gustu zarówno profesjonalnym montażystom, jak i finalnym odbiorcom, którzy w domu mają cieplej i ciszej. Pozostaje trzymać kciuki za rodzimego producenta i liczyć, że mimo wielkiego sukcesu, piana wciąż będzie sprzedawana w bardzo kuszącej cenie. Oby tak dalej!

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (23 głosów, średnia ocena: 4,30)
Komentarze Dodaj komentarz
  1. Andrzej napisał:

    Piany uzywalem – petarda!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*