Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » CEIDG – uwaga na oszustów!

CEIDG – uwaga na oszustów!(09/12/2016)

Od jakiegoś już czasu istnieje w Polsce Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej, zwana w skrócie CEIDG. Jest to ewidencja elektroniczna, a wpis do niej jest obowiązkowy dla każdej osoby, prowadzącej działalność gospodarczą.

I – co w kontekście niniejszego artykułu jest najważniejsze – bezpłatny.

Otóż od jakiegoś czasu rozsyłane są do firm pisma informujące o zmianie przepisów dotyczących CEIDG. Nazwa ewidencji – rzekomo – również uległa zmianie, a wpis do niej obarczony opłatą rejestracyjną. Pismo podaje konkretny termin, do którego należy uiścić wspomnianą opłatę (kilkaset zł) – w przeciwnym razie firma nie będzie miała wpisu w Centralnej Ewidencji.

Dokument zawiera adnotację, iż jest wygenerowany automatycznie i nie wymaga ani podpisu, ani stempla. Jest też nadrukowany na nim blankiet do dokonania płatności. Oczywiście, płatności tej dokonywać nie należy. Pisma rozsyłane są przez oszustów, stąd też brak podpisu i drobne różnice w nazwie.

Ja na przykład dostałam pismo z CEDGiF. A taka ewidencja, niestety, nie istnieje. Jednak fakt faktem, różnica w nazwie jest bardzo niewielka i na pierwszy rzut oka niezauważalna. Dlatego też bardzo łatwo można dać się nabrać oszustom, którzy tylko na to czekają.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (1 głosów, średnia ocena: 5,00)
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*