Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Folie ISO-CONNECT VARIO SD doskonałe również zimą

Folie ISO-CONNECT VARIO SD doskonałe również zimą(23/11/2016)

Zmienna w zależności od wilgotności okienna oraz fasadowa folia połączeniowa ISO-CONNECT VARIO SD teraz występuje także w wariantach całopowierzchniowo samoprzylepnych COMPLETE oraz COMPLETE DUO.

Najważniejsze jednak jest to, że te nowe przyjazne w montażu folie mogą być przetwarzane także w minusowych temperaturach do -10 stopni C.

Możliwy montaż zimowy

Za pomocą tych innowacyjnych okiennych i fasadowych folii połączeniowych można teraz montować bezproblemowo okna i drzwi także w zimnych porach roku. Stanowi to zdecydowaną zaletę, ponieważ krótkie czasy budowy i ściśle określone zalecenia terminowe wymuszają stosowanie rozwiązań, za pomocą których będzie możliwy terminowy montaż także w złych warunkach pogodowych.

Długi czas stosowalności na wolnym powietrzu

Produkty uszczelniające fugi poddawane są przebywaniu coraz dłuższy czas na wolnym powietrzu, gdy dochodzi przykładowo do opóźnień na budowie. Takie dłuższe fazy narażenia na warunki pogodowe mogą być przetrzymane bez uszczerbku dla materiału nawet do sześciu miesięcy, poprzez zoptymalizowaną odporność na promieniowanie UV folii ISO-CONNECT VARIO SD. Dla montażystów oznacza to więcej bezpieczeństwa oraz wysoką elastyczność czasów montażu.

Montaż bez klejów montażowych

Za pomocą wyposażenia całopowierzchniowo samoprzylepnych nowych wariantów COMPLETE możemy w pełni zrezygnować z dodatkowych klejów montażowych. Dzięki temu brak jest występowania okresów schnięcia, a folię możemy natychmiast zatynkować. Przy tym folie COMPLETE po pierwszym przyklejeniu mogą zostać ponownie spozycjonowane, gdyż pełna siła klejąca powstaje dopiero po kilku godzinach. W przypadku uszkodzenia mechanicznego można dokonać szybkiej i prostej reparaturki z odpowiedniego rozmiaru kawałka folii. Dzięki montażowi bez użycia kleju odpada ryzyko wycieków wynikających z błędnych jego aplikacji lub usterek w tynku, które mogłyby powstać poprzez naniesienie kleju na folii. Ponadto wyraźnie minimalizowane jest ryzyko zabrudzeń okien, elementów budowlanych i ścian budynku.

Kolejna zaleta to zapewniona zgodność z wytycznymi „Tynkowanie okiennych folii połączeniowych“, w której przewidziano minimalną powierzchnię klejoną z podłożem na poziomie minimum 75%. Ponadto folie COMPLETE powleczone są włókniną nośną dla tynku, która dwukrotnie przekracza wymaganą wartość przyczepności tynku. Projektanci i wykonawcy z pomocą całopowierzchniowo samoprzylepnych wariantów ISO-CONNECT VARIO SD są więc po bezpiecznej stronie.

Prosty i oszczędny czasowo proces montażu

Folie COMPLETE oferują optymalne uwarunkowania do prostego i oszczędnego czasowo procesu montażowego. Wysoce elastyczne folie uszczelniające wyrównują bardzo dobrze ewentualne nierówności podłoża. Ponadto wyróżniają się super cienką zabudową membrany i dzięki temu nadają się idealnie do końcowego przykrycia listwami PCV, aluminiowymi lub drewnianymi przy renowacjach oraz nowych budowlach.

Montaż na miejscu warsztatowym

Podobnie jak inne warianty, także ISO-CONNECT VARIO SD COMPLETE i COMPLETE DUO mogą być montowane wstępnie w warunkach warsztatowych. Okresy montażu mogą być rozkładane w czasie, jak również czynności na budowie mogą być zaplanowane i wykonywane przy uwzględnieniu optymalizacji czasu.

Mechanizm funkcjonalny zależny od wilgotności

Folie COMPLETE, zarówno jak wszystkie pozostałe warianty ISO-CONNECT VARIO SD, posiadają regulowany wilgotnością mechanizm funkcjonalny, wpływający całorocznie na efekt wysychania w okiennej fudze połączeniowej. Jest to możliwe dzięki zmiennemu dopasowaniu współczynnika sd do zależnych od pory roku spadków temperatur, od wewnątrz do zewnątrz lub od zewnątrz do wewnątrz. Dzięki temu funkcjonuje zależne od pogody odprowadzanie wilgoci z fugi na zewnątrz lub do wnętrza pomieszczenia. W ten sposób zapobiegamy efektywnie uszkodzeniom spowodowanym kondensatem.

Uniwersalna folia do wewnątrz i na zewnątrz

W przeciwieństwie do innych istniejących na rynku całopowierzchniowo samoprzylepnych folii, warianty COMPLETE folii ISO-CONNECT VARIO SD mogą być używane zarówno do uszczelnień wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Dzięki temu do dwóch zastosowań konieczny jest tylko jeden produkt, co przynosi duże oszczędności czasu i kosztów. Dzięki uniwersalnej stosowalności powstaje mniej nakładów na zakup oraz magazynowanie, ponadto nie występuje zagrożenie mylnych zastosowań folii wewnętrznych i zewnętrznych. Obsługa na miejscu budowy jest uproszczona i tym samym można uniknąć błędów zabudowy.

Dwa całopowierzchniowo samoprzylepne warianty

W celu ochrony powierzchni klejonych warianty całopowierzchniowo samoprzylepne COMPLETE z rodziny ISO-CONNECT VARIO SD wyposażone są w dzielone na dwa lub na trzy paski zabezpieczające. Wariant COMPLETE DUO na odwrotnej stronie folii posiada dodatkowo jeszcze samoprzylepny pasek montażowy dla łatwiejszego zafiksowania do ramy okiennej. Folie dostępne są w szerokościach od 70 – 290 mm.

Bezpieczeństwo systemowe

Warianty COMPLETE i COMPLETE DUO z rodziny ISO-CONNENT VARIO SD oferują zgodność z wytycznymi EnEV, RAL oraz z znakiem jakości RAL, a także bezpieczeństwo systemowe poprzez wspólne prowadzenie komponentów klejących i uszczelniających. Reklamacje, które powstają na podstawie stosowania zbyt dużej lub zbyt małej ilości klejów lub nieodpowiednich rodzajów klejów montażowych, z pomocą folii COMPLETE należą już do przeszłości. Przedsiębiorstwa wykonawcze zyskują ponadto na niezależnym od pogody montażu oraz uniwersalnej stosowalności do wewnętrznych i zewnętrznych powierzchni uszczelnień.

Sprawdzona jakość oraz przyjazność środowiskowa

Handlowcy, wykonawcy i projektanci mogą zaufać jakości ISO-CONNECT VARIO SD. Produkt ten posiada znak jakości RAL „Komponenty i systemy uszczelnień fug“ na bazie swojego wysokowartościowego wyposażenia, spełniania surowych dyrektyw środowiskowych, jak również wysokiej użyteczności w zastosowaniu oraz rentowności. Ponadto udzielony znak GEV EMICODE® EC1 PLUS z klasyfikacją jako „bardzo niskoemisyjny“ potwierdza, że nie są wydzielane żadne szkodliwe substancje do powietrza pomieszczenia oraz nie powoduje żadnych zagrożeń dla utraty zdrowia. Więcej informacji dotyczących ISO-CONNECT VARIO SD znajdą Państwo na stronie internetowej ISO-Chemie pod adresem www.iso-chemie.pl

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (1 głosów, średnia ocena: 5,00)
Galeria zdjęć:
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*