Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Zmiany, zmiany, zmiany…

Zmiany, zmiany, zmiany…(21/11/2016)

Od jakiegoś czasu w gazetach i w internecie pojawiają się informacje o zmianach, jakie mają nastąpić w roku 2018. Chodzi o tzw. jednolitą daninę, która ma zastąpić płacone przez pracodawcę podatki i składki na ZUS. W ich miejsce wprowadzony ma

Ale to nie wszystko. Zgodnie z planami rządu, podatek ten będą płacili pracownicy, a nie pracodawcy. Pracownicy dostaną więc od pracodawcy kwotę brutto. I to oni będą zobowiązani przekazać do odpowiedniego urzędu podatek, oczywiście w odpowiednim terminie. Dzięki temu zwiększy się świadomość pracowników na temat faktycznych zarobków. Obecnie za takowe uważają przychody z tytułu pracy w kwocie netto – czyli to, co dostają „do ręki”. A przecież ich pensja to także dokonane przez pracodawców potrącenia, o których większość z zatrudnionych w ogóle nie ma pojęcia. W ich imieniu potrąceń i wpłat do urzędu skarbowego i ZUS dokonuje bowiem pracodawca.

Oczywiście pojawią się zapewne takie sytuacje, że pracownicy nie będą opłacali podatku, chcąc tym samym zwiększyć swoje dochody. Jednak rząd zapewnia, iż w tej chwili urzędy mają wystarczające narzędzia, by ściągnąć podatek od każdej zatrudnionej osoby. Wśród tych narzędzi pojawiają się nie tylko odsetki, lecz także kara pozbawienia wolności.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*