Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Ubezpieczenie wypadkowe

Ubezpieczenie wypadkowe(14/09/2016)

Każdy ubezpieczony, który podlega ubezpieczeniu emerytalnemu i rentowemu, podlega też ubezpieczeniu wypadkowemu. Jest to ubezpieczenie obowiązkowe, w przeciwieństwie do ubezpieczenia chorobowego.

Ubezpieczenie wypadkowe pozwala na pobieranie zasiłku chorobowego, świadczenia rehabilitacyjnego, renty, zasiłku wyrównawczego itd. Jednakże świadczenia z ubezpieczenia wypadkowego wypłacane są tylko w związku z wypadkiem przy pracy lub chorobą zawodową. Ubezpieczeniu wypadkowemu nie będą podlegały więc osoby na urlopach macierzyńskich czy bezrobotni, którzy w rzeczywistości nie wykonują pracy i nie jest możliwe, by uległy wypadkowi przy pracy.

Jeżeli chodzi o zleceniobiorców, to w przypadku, kiedy podlegają oni ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym, podlegają też ubezpieczeniu wypadkowemu. I nie ma tu znaczenia, czy do ubezpieczeń społecznych zgłosili się dobrowolnie, czy też obowiązkowo.

Nie ma też związku pomiędzy zgłoszeniami do ubezpieczenia chorobowego i wypadkowego. Pierwsze ubezpieczenie jest ubezpieczeniem dobrowolnym, a drugie obowiązkowym, związanym wyłącznie z ubezpieczeniem rentowym i emerytalnym.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*