Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Uncategorized » Kup rower, a wydatek wrzuć w koszty!

Kup rower, a wydatek wrzuć w koszty!(28/06/2016)

Okazuje się, że pracodawca nie musi się nikomu tłumaczyć, czym dojeżdża do pracy.

Mimo, iż najczęstszym środkiem komunikacji jest w takich przypadkach samochód, to nic nie stoi na przeszkodzie, by do biura dojeżdżał on autobusem, taksówką czy rowerem.

Jeżeli zdecydujesz się na komunikację miejską, bilety autobusowe (czy też autokarowe) możesz zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Mam tu na myśli przede wszystkim okresowe bilety, w tym karty miejskie, chociaż bilety jednorazowe także stanowią koszt uzyskania przychodu.

Jeżeli natomiast dojeżdżamy do pracy taksówką, warto poprosić o fakturę po każdym przejeździe. Jest ona bowiem niezbędna, by koszt transportu zaliczyć do wydatków firmowych.

Kolejnym środkiem, który przedsiębiorcy mogą wykorzystywać w dojazdach do pracy, jest motocykl lub rower. Należy to tylko odpowiednio opisać. Co prawda nie ma tu kosztów przejazdu, ale jest koszt zakupu. W przypadku motocyklu dochodzi paliwo, części zamienne itd. (aczkolwiek do roweru części zamienne także się przydadzą). Co istotne, akcesoria i odzież służące do jazdy na rowerze kosztem firmowym nie są. Chodzi tu przede wszystkim o kask, rękawiczki czy też kombinezon.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*