Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Nowe komponenty systemowe firmy ISO-Chemie GmbH

Nowe komponenty systemowe firmy ISO-Chemie GmbH(28/06/2016)

Firma ISO-Chemie GmbH uzupełniła swój system montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej ISO-TOP Winframer „Typ 1” o kolejne komponenty systemowe.

Firma wychodzi naprzeciw specjalnym wymaganiom rynku przy budownictwie dwuwarstwowym, skorupach klinkierowych oraz w pozostałych sytuacjach montażowych, w których wymagane są większe wysięgi elementów nośnych.

System wstępnego montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej ISO-TOP WINFRAMER „TYP 1” składa się z nośnej kantówki systemowej z Puratherm, która wyposażona jest w wysoce izolujący ciepło rdzeń. Rdzeń ten jest połączony z kantówką poprzez mechanizm klapkowy. Ma to taką zaletę, że podczas montażu może on być odchylany. Nowością w systemie są kantówki z większymi wysięgami oraz tak zwane płyty systemowe, za pomocą których w razie konieczności uzyskujemy dłuższe wsporniki. Dostępne są one w trzech różnych rozmiarach.

Kantówki 80/80, 90/80

Jeśli okna montowane są w bezpośrednim obszarze przejścia pomiędzy skorupą ściany, a systemem zewnętrznej izolacji cieplnej (WDVS), wówczas zaleca się zastosowanie kantówek o kwadratowym przekroju i wymiarach 80 mm lub 90 mm. Są one dopasowane do większości istniejących na rynku systemów okiennych.

Kantówki 140/90

Kantówki 140/90 o szerokości 140 mm i wysokości 90 mm zapewniają większy wysięg. Ten wariant może być stosowany między innymi przy oknach o większych głębokościach montażu lub w kombinacji okien z systemami rolet. Także tutaj element budowlany pozostaje na płaszczyźnie systemu ISO-TOP WINFRAMER „TYP 1”. Szczelina może zostać uszczelniona w sposób optymalny i zgodnie z projektem w kantówce systemowej.

Kantówki 200/110

Kantówki 200/110 z wysięgiem 160-200 mm stosowane są w grubszych systemach WDV, w budownictwie dwuwarstwowym oraz skorupach klinkierowych. Dla tych zastosowań stworzono kantówki systemowe o jeszcze bardziej nośnych rozmiarach, aby mogły przejmować pewnie i długotrwale wyższe obciążenia.

Płyty systemowe ISO-TOP Winframer „Typ 1”

System montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej zyskuje perfekcyjne rozwinięcie dzięki nowym płytom systemowym, dostępnym w grubościach 30/50, 30/60, 30/80, 30/90, 50/60, 50/80 i 50/110 mm oraz długości 1200 mm. Płyty mogą być częściowo montowane w systemie WDVS. Kantówki systemowe mogą być adaptowane z płytami systemowymi tak, aby osiągnąć większe wysięgi elementów wystających.

Klej Flex WF oraz ISO-Bloco ONE

ISO-TOP WINFRAMER „TYP 1” to również dwa uzupełniające produkty, które idealnie wspierają zastosowanie systemu. Klej Flex WF umożliwia bezpośrednie klejenie komponentów systemu do podłóż mineralnych. Dodatkowo służy jako uszczelnienie na stykach materiałów oraz połączeń narożnikowych.Natomiast za pomocą 3-płaszczyznowej, wielofunkcyjnej taśmy uszczelniającej ISO-Bloco ONE w sposób perfekcyjny uszczelnimy elementy okna w montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej.

Znak jakości RAL dla ISO-TOP Winframer „Typ 1”

Firma ISO-Chemie GmbH podczas trwania targów fensterbau/frontale 2016 w Norymberdze otrzymała znak jakości RAL. Wręczony certyfikat odebrał osobiście właściciel firmy, dr Martin Deiß. Zadaniem Niemieckiego Instytutu Jakości i Oznaczeń (RAL) jest gwarantowanie wysokiej jakości produktów i usług oraz przyznawanie oznaczenia jakości dla firm. W kategorii „Komponenty i systemy uszczelniające fugi” stowarzyszenie RAL w swoich dyrektywach zdefiniowało określenia jakościowe i badawcze dla systemów montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej. Firma ISO-Chemie otrzymała znak jakości jako pierwsza firma w tej kategorii!

znak jakości RAL_iso-chemie

Certyfikacja ISO-TOP Winframer „Typ 1” (PHI)

System ISO-TOP WINFRAMER „TYP 1” został również wyróżniony przez Instytut Domów Pasywnych (PHI) z Darmstadt, jako „Komponenty certyfikowane dla domów pasywnych”. W celu przyznania certyfikatu w kategorii połączenia okienne, system został sprawdzony pod kątem przeróżnych kryteriów przydatności w domu pasywnym klasy wydajności phB. Wręczony certyfikat poświadcza, że system może być użyty w budynkach pasywnych bez obaw o ich trwałość i parametry.

Warto podkreślić, że otrzymany znak jakości RAL oraz certyfikat PHI dla systemu ISO-TOP WINFRAMER „TYP 1” gwarantują odpowiedni montaż w domach pasywnych zgodny z obowiązującym standardem w całej Unii Europejskiej.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Tagi: , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*