Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » W czasie upałów kup pracownikom wodę!

W czasie upałów kup pracownikom wodę!(06/06/2016)

Pracodawca powinien dbać o to, by stworzyć pracownikom bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Stąd m. in. konieczność zapewnienia dostępu do bieżącej wody czy też toalety.

W czasie upałów jednak obowiązków jest nieco więcej – dochodzi konieczność zapewnienia pracownikom odpowiedniej ilości zimnych napojów. Jeżeli praca wykonywana jest na zewnątrz, a temperatura powietrza przekracza 25°C, pracodawca powinien zapewnić każdemu z pracowników zimne napoje, w ilości odpowiedniej do potrzeb osób zatrudnionych. W przypadku pracowników biurowych, konieczność zapewnienia nieodpłatnych napojów obowiązuje w przypadku, gdy temperatura przekracza 28°C.

Jeżeli natomiast pracownik wykonuje prace fizyczne, wówczas, poza napojami czy wodą zdatną do picia, pracodawca powinien mu zapewnić dostęp do bieżącej wody. Jeżeli takiego dostępu w miejscu wykonywania pracy nie ma, wówczas należy zapewnić każdemu zatrudnionemu 90 litrów wody dziennie, by ten się mógł swobodnie umyć.

Co do prac biurowych – przy wysokich temperaturach pojawiają się tu jeszcze inne obowiązki. Pracodawcy powinni zainstalować osłony przeciwsłoneczne oraz utrzymywać w sprawności urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (2 głosów, średnia ocena: 5,00)
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*