Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Śląska Edukacja Zawodowa

Śląska Edukacja Zawodowa(31/05/2016)

Ubiegły tydzień spędziliśmy na Śląsku, gdzie odbyły się kolejne szkolenia programu Edukacja Zawodowa. Największą atrakcją były pokazy instalacji stolarki w wykonaniu śląskich Mistrzów Montażu, które zorganizowaliśmy w Zawierciu. 

23 maja ekipy pana Marcina Kępki z firmy Ekskluzywne Okna i Drzwi zaprezentowały uczniom, nauczycielom i przedstawicielom prasy trzy warianty montażu okien: z użyciem folii paroszczelnej i paroprzepuszczalnej, na konsolach (w warstwie ocieplenia) i z wykorzystaniem systemu WinFramer firmy ISO-Chemie. Montażyści na tę okazję otrzymali spodnie i kamizelki firmy Snickers Workwear, których jakość i funkcjonalność docenili niemal natychmiast. Oprócz montażu okien odbył się pokaz instalacji drzwi kompozytowych, zaprezentowany przez firmę Vikking.

Montaże spotkały się z ogromnym zainteresowaniem uczniów, a kliku z nich zapisało się na praktyki w firmie pana Kępki.

Dzień później przenieśliśmy się do Chorzowa, gdzie odbyło się spotkanie firm dystrybucyjno-montażowych z Karolem Klosem, prowadzącym biuro prawne Zrzeszenia. Wprawdzie frekwencja była niższa od spodziewanej, ale zarówno uczestnicy, jak i prowadzący ocenili je bardzo pozytywnie.

Cykl śląskich szkoleń zakończyliśmy w Tarnowskich Górach. Tam, podobnie jak w Zawierciu i Chorzowie, przeprowadziliśmy czterogodzinne szkolenia dla uczniów i nauczycieli z zakresu budowy i montażu poszczególnych elementów stolarki. Szkolenie miało charakter teoretyczny, ale mamy nadzieję, że przynajmniej kilku uczniów zainteresowaliśmy na tyle, ze będą chcieli dalej szkolić się pod okiem lokalnych firm montażowych.

Kolejne szkolenia Edukacji Zawodowej odbędą się w połowie czerwca w województwie zachodniopomorskim.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (4 głosów, średnia ocena: 5,00)
Galeria zdjęć:
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*