Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Prawidłowy montaż drzwi

Prawidłowy montaż drzwi(21/01/2016)

Targi Budma i POiD zapraszają na Monteriadę – pokazy prawidłowego montażu poszczególnych wyrobów stolarki budowlanej. Z tej okazji Stolbud Włoszczowa podzielił się z nami garścią informacji na temat prawidłowego montażu drzwi. 

Drzwi zewnętrzne to niezwykle ważny element wyposażenia naszego domu. Z jednej strony stanowią zabezpieczenie przed niechcianymi gośćmi i czynnikami atmosferycznymi, z drugiej zaś są wizytówką mieszkania i ozdobą elewacji budynku. Dlatego przy ich wyborze musimy kierować się własnymi potrzebami, zwracać uwagę na estetykę i jakość wykończenia, możliwość zastosowania dodatkowych akcesoriów, a następnie zadbać o profesjonalny montaż. Warto zatem przed decyzją o zakupie, zaznajomić się z bogatą ofertą rynkową, a także poznać zasady dobrze przeprowadzonego montażu, od którego zależy nasze bezpieczeństwo i wygodne użytkowanie drzwi.

Dlaczego ważny jest profesjonalny montaż?

Właściwy montaż drzwi może być przeprowadzony jedynie przez doświadczonych fachowców. Jest to niezmiernie istotne, jeśli chcemy, by nasze drzwi dobrze spełniały swoją funkcję i służyły nam przez długie lata.

Prawidłowo zamontowane drzwi powinny przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo mieszkańcom. Mają również gwarantować komfort akustyczny, a więc chronić przed hałasem dochodzącym z zewnątrz budynku bądź klatki schodowej. Bardzo ważną cechą dobrze zamontowanych drzwi jest także zapewnienie komfortu cieplnego we wnętrzu mieszkania. Ciepłe powietrze nie powinno uciekać przez nie na zewnątrz, a wilgoć gromadzić się wewnątrz budynku. Kiedy zaś montaż zostanie przeprowadzony nieprawidłowo, możemy mieć problemy z zamykaniem i otwieraniem drzwi.

Jeśli zatem skorzystamy z pomocy fachowców, nie tylko uzyskamy gwarancję użytkowania, ale również unikniemy skutków własnych błędów wynikających z braku doświadczenia. Aby nasze drzwi dobrze spełniały swą funkcję, odznaczały się trwałością i niezawodnością montaż musi być bardzo starannie wykonany oraz dobrany do rodzaju drzwi, a także tego czy montuje się je podczas wznoszenia ściany czy też w istniejącym już otworze, na przykład gdy chcemy wymienić stare drzwi na nowe.

Profesjonalny montaż drzwi zewnętrznych – zobacz pokaz przygotowany przez monterów Stolbud Włoszczowa

Monteriada to Edukacyjne Pokazy Dobrego Montażu organizowane podczas największych w Polsce targów budownictwa Budma 2016, odbywających się w dniach: 2-5 lutego 2016 w Poznaniu. Jednym z partnerów Monteriady jest Stolbud Włoszczowa. Specjalnie dla zwiedzających Targi monterzy firmy przedstawią kolejne etapy fachowego montażu drzwi zewnętrznych z wykorzystaniem nowoczesnych systemów montażowych, mocowań oraz narzędzi.

Podczas prezentacji monterzy opowiedzą o wykorzystywanych przez siebie produktach. Na stoisku będą także obecni eksperci Stolbud Włoszczowa, którzy udzielą odpowiedzi na pytania zwiedzających dotyczące oferty firmy. Całość można będzie również oglądać na żywo na znajdującym się tu dużym ekranie, dzięki czemu zainteresowani zobaczą szczegóły poszczególnych etapów montażu.

Tylko prawidłowo przeprowadzony montaż drzwi zewnętrznych daje nam gwarancję zadowolenia z użytkowania. Aby się o tym przekonać możemy na własne oczy zobaczyć ten proces, skorzystać z porad fachowców i poznać ofertę najlepszych na rynku produktów.

Oceń artykuł

oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*