Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Montaż KIK w Bydgoszczy

Montaż KIK w Bydgoszczy(07/01/2016)

Montaż stolarki w warstwie ocieplenia to nadal bardzo mało popularne wśród inwestorów rozwiązanie, które jednak bezsprzecznie pozwala na uzyskanie najlepszych z możliwych parametrów termicznych połączenia okno-mur.

W zeszłym roku został opracowany przez firmy Klinar i Knelsen system KIK, który połączył zalety podkładu podokiennego wykonanego z XPS`u (popularnie zwanego „ciepłym parapetem”) oraz konsol montażowych umożliwiających wysunięcie okna w ocieplenie. Od tego czasu zrealizowano różnego rodzaju mniejsze i większe inwestycje, zarówno w budownictwie indywidualnym, jak i przemysłowym.

Jednym z pierwszych inwestorów, którzy zdecydowali się na zastosowanie systemu KIK był pan Mariusz – inwestor nad wyraz świadomy celu, jaki chce uzyskać przy budowie własnego domu. Na budowie klienta zastosowano kilka rozwiązań bazujących na konsolach firmy Knelsen oraz blokach podokiennych firmy Klinar. Do uszczelnienia połączenia okno-mur zastosowano systemowe rozwiązania KIK`a oparte na foliach paroszczelnych i paroprzepuszczalnych na „pełnym kleju”, a dodatkowo newralgiczne miejsca zabezpieczono elastycznymi foliami butylowymi.

Na początku sierpnia przeprowadzono próbę ciśnieniową n50, którą wykonała firma Progress Energy z Warszawy z zastosowaniem oprzyrządowania i oprogramowania firmy Retrotec, jednego z liderów tego typu rozwiązań pomiarowych. Wynik próby n50 – 0,38.

Wynik bardzo dobry (wymaganie dla budynków pasywnych to 0,6), nic więc dziwnego, że inwestor był zadowolony zarówno z wybranej stolarki, jak i rozwiązań montażowych oraz wykonania prac montażowych. Zadaniu temu doskonale sprostała ekipa firmy Karo z Bydgoszczy.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Galeria zdjęć:
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*