Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Wigilia kosztem firmy?

Wigilia kosztem firmy?(21/12/2015)

Tuż przed świętami niemal w każdej firmie odbywają się spotkania wigilijne dla pracowników. Zwyczaj bardzo miły, wpływający na polepszenie stosunków pomiędzy pracownikami a podwładnymi.

I chociaż to pracodawca na ogół ponosi koszt takiego spotkania, to nie może on być zaliczany do kosztów uzyskania przychodów. A już na pewno kosztem firmowym nie będą wydatki na alkohol, który takim spotkaniom często towarzyszy.

Istnieje jednak dosyć prosty sposób, by koszt organizacji wigilii firmowej uwzględnić w kosztach prowadzonej działalności. Wystarczy ją zamienić w spotkanie z pracownikami, na którym podsumowano mijający rok, przedstawiono plany na najbliższą przyszłość oraz wyznaczono podstawowe kierunki rozwoju w nadchodzącym roku. A że było jedzenie i picie – cóż, rozmowy trwały długo, więc pracownicy musieli coś przekąsić. Warto też pilnować, by na fakturze za jedzenie nie znalazły się zbyt wykwintne potrawy…

Poza tym takie spotkanie sprzyja poprawie atmosfery w pracy, a to z kolei znajduje odzwierciedlenie w zwiększającej się kwocie obrotów. Tak więc spotkanie wigilijne może mieć także charakter motywacyjny, a koszty poniesione w związku ze zwiększeniem motywacji pracowników jak najbardziej stanową koszt uzyskania przychodu.

A zatem – wystarczy trochę pokombinować. Wigilia niech pozostanie wigilią. Chodzi tylko o to, by koszty związane z jej organizacją były odpowiednio uzasadnione…

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*