Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Edukacja zawodowa w Kętrzynie i Wojewodzinie

Edukacja zawodowa w Kętrzynie i Wojewodzinie(12/10/2015)

7 i 8 października zainaugurowaliśmy program edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli klas o profilu budowlanym.

Na szkoleniu w Kętrzynie i Grajewie pojawiło się łącznie ok. 100 uczniów, kilkunastu nauczycieli oraz kilkunastu szefów firm dystrybucyjno-montażowych.

Podczas czterech godzin lekcyjnych uczniowie i nauczyciele dowiedzieli się, jak zbudowane są poszczególne wyroby stolarki, na czym polega nowoczesny montaż, w czym pomaga automatyzacja budynków, a wreszcie jakich narzędzi stosować w pracy ze stolarką. Największe zainteresowanie wzbudziły pokazy, które miały miejsce po szkoleniu. Firma Hoermann zaprezentowała rozwiązania w produkcji bram, firma Proline – działanie specjalistycznych  narzędzi, a firma Vikking – montaż drzwi kompozytowych.

Obydwie szkoły otrzymały materiały do ćwiczeń montażowych – dwa okna od firm Drutex i Vikking, ramę montażową od firmy aluplast, rynny do nauki aplikacji piany od Zrzeszenia Montażystów Stolarki, narożniki montażowe od firmy Drutex oraz szereg gadżetów ufundowanych przez firmy Drutex i Hoermann.

Równolegle ze szkoleniami dla uczniów i nauczycieli odbyło się spotkanie dla szefów firm produkcyjnych i dystrybucyjno-montażowych. Zgromadzeni goście dowiedzieli się, na czym polega odpowiedzialność producenta, sprzedawcy i montażysty za sprzedaż i montaż wyrobów stolarki otworowej.

Ze względu na wysoki sezon i doskonała pogodę, która raczej zachęcała do pracy, a nie szkoleń, frekwencja wśród zawodowców była nieco niższa od spodziewanej. Zrekompensowało ją zaangażowanie uczniów i nauczycieli – podczas niektórych lekcji sale były przepełnione, a dyskusje o stolarce trwały w najlepsze długo po zakończeniu szkolenia.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (2 głosów, średnia ocena: 5,00)
Galeria zdjęć:
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*