Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Prawo i firma » Samochód potrzebny od zaraz

Samochód potrzebny od zaraz(21/08/2015)

Zatrudniając pracowników przedsiębiorcy często postawieni są przed koniecznością zapewnienia im podstawowych narzędzi pracy. W przypadku firm handlowych czy montażowych, narzędziem takim jest nie tylko komputer i telefon, ale też samochód.

A przecież nie sposób każdemu nowo zatrudnionemu kupować samochód… Zwłaszcza, jeżeli dopiero chcemy rozkręcić naszą firmę i właśnie dlatego zdecydowaliśmy się zatrudnić kogoś do pomocy.

Oczywiście można kupować kolejne samochody – jest to nie tyle kwestia korzyści, co indywidualnego podejścia. Istnieją jednak inne, tańsze i prostsze metody jego pozyskania. I nie chodzi mi o leasing. Ten bowiem jest obecnie coraz rzadziej spotykany. Współczesne firmy decydują się na wynajem samochodów o charakterze długoterminowym. I nic dziwnego – jest to przecież szybka i skuteczna metoda, pozwalająca na dostosowanie czasu korzystania z samochodu do czasu wykonywania danego zlecenia czy zatrudnienia danego pracownika. Poza tym w przypadku wynajmu samochodu na potrzeby firmy, koszt ubezpieczenia pokrywa wynajmujący, to on zapewnia naprawę czy samochód zastępczy w razie awarii, to on płaci za wymianę opon, no i same opony. Poza tym, zgodnie z najnowszymi wyrokami sądów, koszt wynajmu samochodu, a więc koszt uzyskania prawa do jego używania, można bezpośrednio „wrzucać” w koszty uzyskania przychodu. Jeżeli chodzi natomiast o wydatki na paliwo, parking, olej itd., to możemy je rozliczać jedynie w formie kilometrówki. Są to bowiem opłaty eksploatacyjne, związane z używaniem pojazdu.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*