Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Sprzedaż i marketing » Markizy skuteczną ochroną przed słońcem

Markizy skuteczną ochroną przed słońcem(08/07/2015)

Jak przekonać klienta do zakupu osłon okiennych? Wystarczy uświadomić mu, że na to, jak czujemy się we własnym domu, ogromny wpływ ma dopływ i intensywność naturalnego światła dziennego. Nowoczesne budownictwo stawia na duże przeszklenia – wyglądają one niezwykle efektownie, dodają

Jak przekonać klienta do zakupu osłon okiennych? Wystarczy uświadomić mu, że na to, jak czujemy się we własnym domu, ogromny wpływ ma dopływ i intensywność naturalnego światła dziennego. Nowoczesne budownictwo stawia na duże przeszklenia – wyglądają one niezwykle efektownie, dodają budowli lekkości, ale wpuszczają do jej wnętrza sporą ilość światła. Jest to bardzo korzystne zimą, gdy słońca do naszych mieszkań wpada niezwykle mało, lecz latem może okazać się problematyczne. Dlaczego? Nasłonecznienie w sezonie wakacyjno-urlopowym jest zazwyczaj na wysokim poziomie, upał i palące słońce daje się we znaki nie tylko na zewnątrz, lecz także wewnątrz domu. Wnętrze budynku i znajdujące się w nim przedmioty szybko się nagrzewają, co powoduje, że w pomieszczeniu panują warunki niczym w saunie. W efekcie, przebywając tam, czujemy dyskomfort zarówno podczas pracy, jak i odpoczynku. W skrajnych przypadkach zbyt wysoka temperatura może być groźna dla zdrowia człowieka.

Upragnioną ulgę w domowym zaciszu przyniesie zastosowanie rewolucyjnych osłon zewnętrznych – markiz, na przykład firmy Fakro. To dokonała propozycja dla każdego, kto ceni sobie komfort. Stanowią one też doskonałą ozdobę elewacji, ze względu na estetyczną konstrukcję i warianty kolorystyczne. Markizy są rozwiązaniem energooszczędnym – przy ich użytkowaniu nie musimy płacić wysokich rachunków za prąd. – W ofercie firmy FAKRO znajdziemy markizę Solar, która nie zużywa energii z sieci elektrycznej, gdyż jest zasilana baterią ładowaną promieniami słonecznymi – tłumaczy Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu producenta okien dachowych i akcesoriów do okien. To najlepsza alternatywa dla energochłonnej klimatyzacji, której używanie ma również często negatywne skutki dla zdrowia. – Markizy skutecznie zabezpieczają budynek przed nadmiernym nagrzewaniem się, absorbując promienie słoneczne już przed szybą i emitując ciepło na zewnątrz. Są przezierne i zapewniają optymalny dopływ naturalnego światła. Rozpraszają je, przez co możemy odpoczywać czy pracować w przyjemnym chłodzie, w możliwie najlepszych warunkach klimatycznych. Nie jesteśmy ponadto narażeni na zjawisko refleksów świetlnych, które odbijają się w ekranie telewizora czy komputera, co jest męczące dla oczu – dodaje ekspert. Zacieniają wnętrze, a jednocześnie zapewniają widoczność na zewnątrz. W wersji elektrycznej mogą pełnić również funkcję moskitiery.

Gdy słońce schowa się za chmurami, szybko za nim tęsknimy, a jak już wyjrzy i z całą mocą rozświetla oraz nagrzewa Ziemię – myślimy o ożywczym deszczu, a przynajmniej zacienionym schronieniu. Może stać się nim nasz dom, jeśli zostanie odpowiednio zabezpieczony przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. O skutecznej ochronie warto pomyśleć zawczasu, zanim jeszcze upalne dni dadzą nam się we znaki.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (1 głosów, średnia ocena: 4,00)
Galeria zdjęć:
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*