Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Materiały montażowe » Nowe komponenty systemu ISO-TOP Winframer

Nowe komponenty systemu ISO-TOP Winframer(25/02/2015)

Firma ISO-Chemie uzupełniła swój system montażu ISO-TOP WINFRAMER o kolejne komponenty. 

System wstępnego montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej składa się z nośnej kantówki systemowej, która wyposażona jest w wysoce izolujący ciepło rdzeń. Rdzeń ten jest połączony z kantówką poprzez mechanizm klapkowy. Ma to taką zaletę, że podczas montażu może on być w sposób prosty odchylany. Nowością w systemie są kantówki z większymi wysięgami oraz tak zwane płyty systemowe, za pomocą których w razie konieczności uzyskujemy dłuższe wsporniki. Te praktyczne kantówki systemu ISO-TOP WINFRAMER dostępne są w trzech różnych rozmiarach.

KANTÓWKI SYSTEMOWE ISO-TOP WINFRAMER 80/80

W przypadku gdy okna montowane są w bezpośrednim obszarze przejścia pomiędzy skorupą ściany a systemem zewnętrznej izolacji cieplnej, zaleca się zastosowanie kantówek systemowych ISO-TOP WINFRAMER o szerokości 80 mm i wysokości 80 mm, które dopasowane są do większości istniejących na rynku systemów okiennych.

KANTÓWKI SYSTEMOWE ISO-TOP WINFRAMER 140/90

Kantówki 140/90 mają szerokość 140 mm i wysokość 90 mm zapewniają większy wysięg. Ten wariant może być stosowany między innymi przy oknach o większych głębokościach montażu lub w kombinacji okien z systemami rolet. Także tutaj element budowlany pozostaje na płaszczyźnie systemu ISO-TOP WINFRAMER. Uszczelnienie może nastąpić w sposób optymalny i zgodnie z projektem w kantówce systemowej.

KANTÓWKI SYSTEMOWE ISO-TOP WINFRAMER 200/110

Kantówki 200/110 z wysięgiem 160-200 mm nadają się do użycia, poza użyciem w grubszych systemach WDV, także w budownictwie dwuwarstwowym oraz skorupach klinkierowych. Ponieważ odległości zwiększają się nie tylko w systemach WDV, ale także w budynkach z murem z oblicówką. Dla tych zastosowań stworzono kantówki systemowe o jeszcze bardziej nośnych rozmiarach, aby mogły przejmować pewnie i długotrwale wyższe obciążenia.

PŁYTY SYSTEMOWE ISO-TOP WINFRAMER

System montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej zyskuje perfekcyjne rozwinięcie dzięki nowym płytom systemowym, które dostępne są w grubościach 30/50 mm, 50/60 mm, 30/80 mm, 50/110 mm oraz długości 1.200 mm. Płyty mogą być częściowo montowane w systemie WDVS. W tym celu kantówki systemowe mogą być adaptowane z płytami systemowymi tak, aby osiągnąć większe wysięgi elementów wystających.

ISO-TOP FLEXKLEBER WF oraz ISO-BLOCO ONE

System zewnętrznej izolacji cieplnej ISO-TOP WINFRAMER dopełniany jest poprzez dwa uzupełniające produkty, które idealnie wspierają zastosowanie systemu. ISO-TOP FLEXKLEBER WF umożliwia bezpośrednie klejenie komponentów systemu do podłóż mineralnych oraz służy dodatkowo jako uszczelnienie na stykach materiałów oraz połączeń narożnikowych. Natomiast za pomocą 3-płaszczyznowej wielofunkcyjnej taśmy uszczelniającej ISO-BLOCO ONE w sposób perfekcyjny uszczelnimy elementy okna w montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej ISO-TOP WINFRAMER. Ponadto do dyspozycji oferowane są produkty systemowe SYSTEMU USZCZELNIEŃ OKIENNYCH ISO3 dla uszczelnień fug zgodnie z regułami techniki budowlanej. W ten sposób montażysta znajdzie pasujące rozwiązanie uszczelnienia dla każdych wymagań.

Ten system montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej, przedstawiany już na targach fensterbau/frontale 2014, stosowany jest przede wszystkim w budynkach z systemem zewnętrznej izolacji cieplnej (WDVS), w których okna montowane są poza licem muru. Za pomocą kantówek i płyt systemu Winframer udaje się to w sposób nieskomplikowany, szybki i bezpieczny. Uzupełniany jest on poprzez dopasowane do każdego zastosowania produkty uszczelniające ISO-Chemie, które ze wstępnego montażu ściennego okien sprawiają rozwiązaniem wysoce wydajnym energetycznie.

Z uwagi na stale wzrastające koszty energii coraz częściej w nowym budownictwie oraz w renowacjach budynków stosuje się systemy WDV. Dla pozycji wbudowania okna ma to swoje konsekwencje. Przemieszcza się je do zewnątrz w izolacji cieplnej. Gdyż takie przemieszczenie wygląda lepiej optycznie oraz dodatkowo zapewnia pozytywny wpływ na przebieg temperatur w obszarze przejściowym pomiędzy systemem ściany a oknem. Zalety wstępnego montażu ściennego w budynkach z WDVS przekonują. Dlatego wraz ze zwiększeniem popytu na systemy WDV wzrasta także zapotrzebowanie na system zewnętrznej izolacji cieplnej, który nastawiony jest elastycznie na wymagania rynkowe użytkowników.

Poza wysokim komfortem montażu, użytkownicy, handlowcy i projektanci zyskują na zastosowaniu ISO-TOP WINFRAMER ponadto także wysoką pewność prawną, gdyż system wstępnego montażu ściennego spełnia w całkowitym zakresie surowe wymagania ustawy energooszczędnej EnEV 2014.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (2 głosów, średnia ocena: 5,00)
Galeria zdjęć:
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*