Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Refleksole i wszystko… zacienione

Refleksole i wszystko… zacienione(11/02/2015)

Refleksole to rodzaj zewnętrznych osłon słonecznych, czy też rolet, stosowanych do przeszklonych powierzchni pionowych.

Głównym ich zadaniem jest pomoc w zachowaniu stałej, komfortowej temperatury w pomieszczeniu narażonym na działanie promieni słonecznych. Refleksole umożliwiają ograniczenie użycia urządzeń klimatyzacyjnych i przyczyniają się do zmniejszenia kosztów eksploatacji budynków.

Refleksole zapewniają też komfort optyczny. Dzięki zastosowaniu specjalnych tkanin stanowią skuteczną barierę dla słońca, tłumią kontrasty, a jednocześnie zapewniają dobrą widoczność na zewnątrz.

Bogata oferta tkanin o różnych strukturach i wielu kolorach oraz opcja lakierowania konstrukcji rolet pozwalają na idealne wkomponowanie ich w otoczenie. Opcjonalne zastosowanie automatyki pogodowej dodatkowo zabezpiecza rolety przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Osłony mogą być również zamontowane wewnątrz budynku i stwarzać efekt pełnego zaciemnienia, np. w salach kinowych czy wykładowych.

Choć oferta refleksoli jest bardzo bogata, na szczególną uwagę zasługuja dwa modele oferowane przez firmę Selt: R120 oraz Ziiip.

Refleksol 120 to system przeznaczony do montażu podtynkowego, wnękowego oraz montażu fasadowego. Kaseta o przekroju kwadratowym wykonana jest z ekstrudowanego aluminium, zakończona pokrywami bocznymi z odlewów ciśnieniowych, które nadają jej estetyczny wygląd. Stosując prowadnice GC30F lub GC30 FD system staje się samonośnym, co ułatwia montaż i jednocześnie umożliwia tworzenie dowolnej liczby modułów.

W przypadku montażu podtynkowego stosuje się kasetę o przekroju kwadratowym, wykonaną z blachy aluminiowej o grubości 1,2 mm lub 2,0 mm, zakończoną pokrywami bocznymi z odlewów ciśnieniowych. Ścianka frontowa kasety dodatkowo wyposażona jest w wypust, umożliwiający wykonanie zewnętrznej wyprawy tynkarskiej.

Refleksol ZiiiP natomiast to roleta tekstylna zaprojektowana tak, aby tkanina pozostawała w ciągłym napięciu niezależnie od położenia.

Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się funkcjonalnością rolety nawet przy silnych porywistych wiatrach. Refleksol ziiip dzięki rozbudowanemu systemowi uszczelek kompensujących umożliwia pełne zaciemnienie nawet przy dużych nierównościach na elewacji budynku. Jest to jedyne rozwiązanie tego typu do stosowania na zewnątrz.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Galeria zdjęć:
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*