Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Walne zebranie Zrzeszenia – podsumowanie

Walne zebranie Zrzeszenia – podsumowanie(19/12/2014)

17 grudnia odbyło się walne zebranie Zrzeszenia Montażystów Stolarki. Pracownicy Zrzeszenia rozliczyli się z pracy w mijającym roku oraz przedstawili plany na przyszłe miesiące, z których najważniejsze wydaje się przeprowadzenie Mistrzostw Polski. 

Ze sprawozdaniem można zapoznać się tutaj.

Na zebraniu obecni byli również goście specjalni. Pan Jakub Lewacki z firmy AIB otrzymał dyplom uznania dla systemu Integra, który montażyści związani ze Zrzeszeniem polecają wszystkim fachowcom. Pan Janusz Milczarek z firmy Gamma-Tech natomiast przeprowadził prezentację, a następnie szkolenie z zasad działania i obsługi urządzenia do badań szczelności powietrznej budynków, czyli tzw. testów Blower Door. To właśnie ta część spotkania okazała się najciekawsza dla zgromadzonych.

Testy Blower Door badają szczelność powietrzną budynków. Podstawowym ich zadaniem jest stwierdzenie, czy badany obiekt jest szczelny, czy nie. Kolejnym krokiem jest wykrycie, gdzie nieszczelności się znajdują. „Zazwyczaj jest to dach, często okna, ale czasami powietrze wnika w miejscach, w których w ogóle się tego nie spodziewamy” – mówił pan Milczarek. „Co więcej, często zwykłe badanie termowizyjne czy też innymi metodami nie jest w stanie tych nieszczelności wykryć! Ujawniają się dopiero wtedy, gdy wytworzymy różnicę ciśnień między wnętrzem budynku a tym, co na zewnątrz”.

Nasz gość zaprezentował działanie urządzenia na specjalnym symulatorze domu. Mogliśmy zaobserwować, jak zmieniają się odczyty w zależności od zwiększania lub zmniejszania powierzchni nieszczelności, zapoznaliśmy się również z różnymi metodami wykrywania ich źródła. Jak komentowali później zgromadzeni montażyści, takie badanie budynku może okazać się bardzo dobrym sprawdzianem ich pracy, a przy okazji stanie się „straszakiem” na partaczy, którzy nie mają pojęcia o tej robocie.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (5 głosów, średnia ocena: 5,00)
Galeria zdjęć:
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*