Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Vario Fix – folia o niebywałej przyczepności

Vario Fix – folia o niebywałej przyczepności(27/11/2014)

Firma ISO-Chemie wyprodukowała nową, specjalistyczną folię z bardzo przyczepnym klejem oraz zintegrowaną siateczką do połączenia ze ścianą. Vario Fix nadaje się szczególnie do trwałego i szczelnego uszczelniania połączeń okiennych i drzwiowych.

Bazując na właściwościach materiału ze zmienną regulacją przepływu wilgoci, folia ta może być użytkowana zarówno w płaszczyźnie wewnętrznej, jak i zewnętrznej.

Vario Fix jest prosta i szybka w montażu. Może być zamocowana zarówno do ramy okiennej, jak też do otworu okiennego za pomocą wysokoprzylepnych elementów klejących, które – przy gładkiej powierzchni klejącej – zyskują niesamowitą przyczepność już po 60 minutach. Z tego powodu można bez problemu całkowicie zrezygnować z dodatkowych klejów montażowych.

Produkt posiada też samoprzylepną siatkę podtynkową.Dzięki niej na ciężkich podłożach, jak beton, drewno lub mury ceglane czy z piaskowca wapiennego, daje się uzyskać wyśmienitą przyczepność dla tynku.

Ponadto folia zmienia swoje właściwości regulujące wilgotność w zależności od pory roku i temperatury na zewnątrz, dzięki czemu zapewnia całoroczny efekt wysychania w fudze. Możemy przez to skutecznie zapobiec szkodom i pleśniom powodowanym przez tworzenie się kondensatu. Ponieważ ta uniwersalna folia może być stosowana zarówno w obszarze wewnętrznym, jak i zewnętrznym, nie istnieje ryzyko uszkodzeń związanych z ewentualnymi pomyłkami montażowymi.

ISO-CONNECT VARIO FIX spełnia wymagania EnEV oraz zasad montażowych RAL.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Galeria zdjęć:
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*