Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Okno otwierane „na dotyk” zaprezentowane w Paryżu

Okno otwierane „na dotyk” zaprezentowane w Paryżu(24/11/2014)

Podczas zakończonych w ubiegłym tygodniu targów Equip’Baie w Paryżu, hiszpański producent okien Cabanyero zaprezentował prototyp okna otwieranego „na dotyk”.

Okno prezentuje się niezwykle elegancko i nowocześnie – czarna, aluminiowa rama przykryta jest szybą, dzięki czemu całe okno stanowi płaską, szklaną powierzchnię. W dodatku nie ma klamki – w bocznej części ramy ukryta jest fotokomórka, która otwiera okno. Wystarczy przyłożyć do niej rękę, aby po 1-2 sekundach usłyszeć charakterystyczny klik zwalniający mechanizm.

Jak twierdzą projektanci, takie okno, które musi przecież być podłączone do prądu, daje niemal nieograniczone możliwości: może zastąpić ekran telewizora lub ramkę na zdjęcia. Być może, po zastosowaniu odpowiednich diod ledowych, będzie mogło symulować słoneczny dzień podczas jesiennej pluchy.

Projektanci zadbali również o doskonałe parametry cieplne. Okno wyposażone jest w pakiet trzyszybowy wypełniony argonem, co przekłada się na współczynnik Uw na poziomie 0,9-1,0 W/m2K.

Przedstawiciele firmy Cabanyero są przekonani, że okno wejdzie do produkcji wiosną 2015 roku. Jesteśmy pewni, że klienci przyjmą je z otwartymi ramionami. Czy produkt dotrze do Polski? Tutaj niestety możemy mieć wątpliwości. Sądząc jednak po zainteresowaniu, jakie wzbudził wśród odwiedzających targi, producent lub dystrybutor, który zdecyduje się wprowadzić je do swojej oferty, będzie mógł liczyć na spore zainteresowanie zamożniejszych klientów.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (3 głosów, średnia ocena: 5,00)
Galeria zdjęć:
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*